Tiszt és kém – A Dreyfus-ügy

Tiszt és kém – A Dreyfus-ügy

J'accuse

A film cselekménye a 19. századi hírhedt Dreyfus-ügyet járja körül, Jean Dujardin-nel a francia tiszt, Georges Picquart szerepében. Miután a férfit 1895-ben kinevezték kinevezték a hadsereg hírszerző részlegének vezetőjévé, rádöbben, hogy hamis bizonyítékok alapján ítélték el Alfred Dreyfust,… Több

Forgatókönyvíró: Robert Harris, Roman Polanski
Ország: Franciaország, Olaszország
Premier (HU): 2020.09.17.
Forgalmazó: Cirko Film
Louis Garrel
Louis Garrel
Olivier Gourmet

2020.08.02 zsolt

Jean Dujardin és Polanski a legjobb formáját hozta, amiből egy nagyszerű film kerekedett ki. Engem tökéletesen meggyőzött!

2020.04.22 Domino

A Dreyfus-ügyet nem először látjuk mozivásznon, de talán eddig ez volt a legjobb feldolgozás, ami nem érdemtelenül kapta meg a zsűri nagydíját Velencében. Nem hittem volna, hogy a magyar mozikba is látható lesz (külföldön néztem meg, egész véletlenül alakult így), de örülök, hogy hozzánk is elhozzák.

2020.05.09 Bady

Alapvetően élveztem a filmet, de Jean Dujardin Picquart szerepében egyszerűen lenyűgöző alakítást hozott. Izgalmas történelmi thrillert hozott össze Polanski, ami a legjobb szívvel merek ajánlani.

2020.04.13 Tamás

Nagy erős témához nyúlt Polanski, de sem ő, sem a színészgárda nem okozott csalódást. Hosszú ideje szerintem ez lett a rendező legjobb filmje, ha egy kicsit is érdekel a téma, feltétlenül nézd meg.

A Tiszt és kém Roman Polanski karrierjének egyik legjobb nyitását produkáló filmje lett Franciaországban, ahol egyetlen hétvége alatt 386 ezer jegyet értékesítettek rá, a nézőszám pedig egy hét alatt több mint félmillióra duzzadt, két héttel később pedig már 887 ezren látták a történelmi drámát az országban. A rendező legutóbb a 2002-es 3 Oscar-díjas A zongorista című filmjével aratott hasonló sikert, melyre összesen 1,8 millió jegyet adtak el. Szerző: hp

A film költségvetése 60 millió dollár volt. Szerző: hp

A film forgatását több alkalommal is el kellett halasztani. A forgatási munkálatok eredetileg 2014-ben kezdődtek meg volna Varsóban. Ekkor azonban az Egyesült Államok Roman Polanski kiadatását kérte Lengyelországtól, akik végül megtagadták a kérést. A munkálatokat 2016-ra halasztották, de mivel Polanski ragaszkodott az egyik színészhez (a nevét azóta sem árulta el), aki épp egy másik filmmel volt elfoglalva, újabb halasztás következett. A forgatás végül 2018. november 26-án kezdődött meg és 2019. április 28-án ért véget. Szerző: hp

A Tiszt és kém - A Dreyfus-ügy Roman Polanski és a forgatókönyvíró, Robert Harris harmadik közös filmje. A 2010-es Szellemíró szintén egy Robert Harris-regény adaptációja volt. A duó együtt készítette volna el Harris Pompeii című könyvének adaptációját is, de a produkciót nem sokkal a forgatás előtt 2007-ben végül elkaszálták az elhúzódó színész sztrájk miatt. Szerző: hp

(2020. 09. 17.)
A mundér mindig összezár
A Tiszt és kém: a Dreyfus-ügy helyenként látványos, kifejezetten szépre komponált, de jelentéktelen munka, amelynek egyetlen maradandó üzenete az önmagát állandóan reprodukálni képes, jellemtelen és tehetségtelen elit kirobbanthatatlan összefonódottságáról szól. Több

(2020. 09. 21.)
Polanski film Dreyfus-ról – Tiszt és kém a mozikban
Roman Polanski a híres-hírhedt Dreyfuss ügyet Tiszt és kém – A Dreyfus- ügy (J’accuse, 2019, francia) címmel, látványos történelmi film formájában dolgozza fel legújabb alkotásában. Több

(2020. 10. 02.)
Francia negyed
A Tiszt és kémből persze fesztiváldíjai ellenére sem válhat akkora klasszikus, mint amilyen a Kínai negyed, ám minden hibája ellenére összességében izgalmas, gondolatébresztő, sőt gondolkodásra sarkalló történelmi thriller. Azaz ismernünk kell a Dreyfus-ügyet, hogy emlékezzünk ne csak a fajgyűlölet romboló hatására, hanem a tömegmanipuláció működés... Több

(2020. 09. 21.)
Polanski nem is annyira az antiszemitizmus, mint a szekértáborokban és szektákban való gondolkodás, a vak fanatizmus veszélyeire hívja fel a figyelmet, miközben a legjobb filmjét rendezi meg a Szellemíró, de az is lehet, hogy A zongorista óta. Több

(2020. 12. 30.)
Középiskolás felelet
Az új Dreyfus-film a modern Franciaország egyik legfontosabb eseményét bemagolt feleletként mondja vissza, anélkül, hogy arról, illetve a botrány jelenünkre való hatásáról bármit is állítana. Több