Antonio Banderas

A poros mexióki falu életét felforgatja a rejtélyes idegen zenész érkezése. Hamarosan kiderül, a különös alak nem csak a zenéhez ért, de a fegyverforgatáshoz is. Ő a legendás harcos, El Mariachi, a Zenész, akit a köznép hőseként tisztel, a gonosztevők azonban rettegnek tőle. Azért érkezett… Több

Zene: Los Lobos
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Mexikó
Premier (HU): 1996.02.22. | HBO Max (2024.01.03.)

2023.11.01 Speedy94

Brutál jó film

Robert Rodriguez legjobb filmje a Sin City mellett. Egy rendkívül véres és brutális film, aminek a Los Lobos megadta az alapját. Banderas egy igazi sármos macsó a filmben, és megállás nélkül pusztít, de csak a genyákat. Salma Hayek szépségével pedig remekül kiegészül ez a vonala a filmek. Az általam eléggé kedvelt Cheech Marinhoz nagyon jól illik a komolytalan kocsmáros szerepe, Steve Buscemi sztorizása pedig ad egy plusz löketet a filmnek. Érdemes még kiemelni Tarantino jelenetét és azt, ahol poént mesél. De szerintem az egész filmben a show-t az általam szintén kedvelt Danny Trejo hallgatag néma bérgyilkosa happolja el. Hihetetlenül jól és hitelesen megformálta a szerepe,t és a hallgatagságának köszönhetően még brutálisabb az egész ember. Nagyon jó film és Danny Trejo karaktere plusz pont.

2021.02.06 Eastern79

Mexikói fegyverbalett

Robert Rodriguez egyik legjobb rendezése gyakorlatilag egy felettébb véres Los Lobos videoklip, amiben ha nagy ritkán elhangzik egy poén, mondjuk éppen Quentin Tarantino szájából, akkor az nagyobbat üt, mint Banderas ökle. Elképesztően látványos fegyverpárbajokat kötnek össze videoklip-szerű átvezetések, és Salma Hayeknek hála romantikus epizódok, vagy éppen olyan sztárok vendégszereplése, mint Steve Buscemi, akinek a nagymonológja gyakorlatilag megalapozza az egész film hangulatát. A Desperado egy percig sem veszi magát komolyan, és pont ettől lesz Banderas oltári macsó, Salma Hayek egy istennő, és Mexikó a földi mennyország, ahol A Los Lobos szolgáltatja a talpalávalót. Kult.

Robert Rodriguez a Los Lobos zenéjétől megerősödve egy jó kis akciófilmet tett le nekünk az asztalra.Banderas sármja,és Salma Hayek teste,ami pluszt is dob hozzá.A kivillanó idomok,és a fegyverek szava,ami elkábít teljesen!Buscemi egy nagyon nagy,és hasznos karakter a filmben.Ajánlott kategória.

2017.08.30 Deku

Rémesen rossz lett ez az alkotás. Egészen a végéig csak untatott, az első pár percben már éreztem az fáradtságot. Hiába vártam arra, hogy megjöjjön a nagy csoda. Csalódás volt.

2016.05.04 D. Shaday

Rengetegszer láttam, és biztos, hogy még nagyon sokszor meg fogom nézni. Igazi megunhatatlan klasszikus, ami egyszerre tud véresen komoly és szürreálisan vicces lenni. Banderas élete egyik legjobb szerepét hozza, Salma Hayek pedig gyönyörű.

Tarantino is kapott egy apró szerepet, ő meséli el az ominózus viccet a kocsmában.Szerző: HE7EDIK

A filmben Robert Rodriguez két nővére is szerepel, Angela Lanza és Patricia Vonne.Szerző: Menyét Ibolya

A filmben végig Antonio Banderas gitározott.Szerző: Menyét Ibolya

Robert Rodriguez szerint mikor Salma Hayek és Antonio Banderas szerelmi jelenetét vették fel, az egész stáb jelen volt.Szerző: kázsé

(2015. 05. 04.)
Oldozzon fel atyám, mert vétkeztem. Bűnös módon imádtam ezredszer is újra nézni Robert Rodriguez véres akció orgiáját, ájultam csodáltam piszkos jelentésű szavait, és nem utolsó sorban erkölcstelen gondolataim támadtak a főszereplőt, Antonio Banderas-t látva. Mindezen bűnökért boldogan fogok örök kárhozatra ítéltetni a pokolban, és úgy döntöttem, a... Több