Dick Tracy (1990)

Dick Tracy

BoBamburg   2020. 02. 14.

Ugyan nem hagy mély nyomot az emberben (hacsak nem kiskorában látta anno, és emiatt kellemes emlékek fűzik hozzá), de egy teljesen jópofa film. Történet nem nagy eresztés, de a képregényes képi világa és a szürreális, humoros maszkirozások miatt mindenképp érdemes tenni vele egy próbát.

Syracuse   2015. 05. 14.

Szerintem ez sokkal inkább vígjáték, mint akciófilm. Al Pacino nélkül nem érdemelne 3 csillagot - akinek a maszkírozása miatt, és mert Reviczky Gábor kapta a szinkronszerepet, végig olyan érzésem volt, mintha De Nirot látnám.

somi   2015. 11. 22.

Johnie   2019. 02. 10.

Egyik kedvenc filmem. Al Pacino itt is nagyot alakít!

Robert Redford, Paul Newman, James Caan és Harrison Ford is esélyes volt Dick Tracy szerepére.

Madonna 35 ezer dollárt kapott a szerepért.

Warren Beatty kedvéért vállalt el egy kisebb szerepet a filmben a nagyszerű színész, Dustin Hoffman.

A Dick Tracy Ian Wolfe utolsó filmje volt.

Warren Beatty szóba került mint szereplő és mint rendező a Tortúra (1990) című filmmel kapcsolatban, aztán mégis ezt a filmet választotta helyette, amiben szintén szerepel Kathy Bates és James Caan is.