indingo

Donnie Darko (Jake Gyllenhaal) akár átlagos kamaszfiú is lehetne, azonban miután leáll a gyógyszereivel, üzeneteket kap az űrből. Egy hatalmas groteszk plüssnyúl kommunikál a sráccal, aki megmenti az életét a házukba becsapódó repülőgépmotortól. A bűvöletben egyre elmerülő Donnie… Több

Premier (HU): 2003.05.22.

S. Darko  (2009)

2023.10.31 Erik Csok

Ha eddig még nem agyaltál filmen, most majd fogsz!

Régóta érdekelt a film, halottam, hogy kultfilm, sokan szeretik, és olyan fajta film, ami nem mindennapi. És egyet is értek ezekkel a dolgokkal. Nagyon érdekes a film, külön kategóriába nem tudnám sorolni, mert van ebben minden. Egy nem mindennapi történetet kapunk, amit értünk is, egészen addig, míg el nem jutunk a film végéhez, ami minden felborít. Persze ez csak jó, én szeretek agyalni filmeken, és garantáltan aki megnézi ezt a filmet, az is fog. (Persze ha szereti az ehhez hasonló filmeket az ember.) Kis társadalomkritika is akad benne, valamint a filmben egy szimpatikus karakter sincs úgy igazán. A színészek nagyon jól alakítanak, mindenki, és ezt szó szerint kell érteni. Ki kell emelnem Jake Gyllenhaal alakítását, akinek ez volt az első komolyabb szerepe, úgy, hogy mindössze itt még csak 21 éves volt, de már ekkor és itt is elég nagyot alakított, nem csoda, hogy sokan ezzel a karakterrel kötik össze nevét, mert tényleg egybeforrt Donnie karakterével. Egyszóval nekem tetszett, érdekes, de egyben egy nagyon fura film is, ami gondolkodásra tudja késztetni az ember agyát, szóval, aki szereti az ehhez hasonló filmeket, az nézze meg!

2021.08.22 F79

A múltat végképp eltörölni...

Nyugalom, nem lesz itt semmiféle politikai agitáció! Egyszerűen beugrott ez a dalrészlet a múltból, amit (egyesek) igyekeznek végképp eltörölni. Pedig a múlt része az életünknek, még akkor is, ha voltak keményebb pillanatai. Együtt kell élni vele. Pe... Teljes kritika

2020.08.20 indingo

Semmihez sem tudom hasonlítani a filmet. Olyan zavaros az egész története és van benne valami megmagyarázhatatlan félelem, amit kivált az emberből.

2023.04.22 kabel

Fantasztikus horror

Ez egy kimondottan érdekes film, talán pont azért, mert egyszerre, horror, thriller, sci-fi és pszicho-dráma, és minden műfajban valami izgalmasat alkot. A színészi alakítások kiválóak, a legutolsó gyerek mellékszereplőig mindenki a történet szerinti hitelességet sugározza. A narratív ambiguitás miatt elvarratlan szálak természetes konklúzióira érdemes jóval a film után is reflektálni, és egy másodszori és harmadszori megnézés is elég érdekességet tartogat magában, és mindig egy kicsit más meglátást kapunk a karakterek megfejtésére. Csak a hangulata miatt megér egy megtekintést.

2019.04.28 Ms. Akárki

Izgalmas és rendkívül sötét hangulatú időutazós/féreglyukas témájű sci-fi. Jake Gylenhaal tökéletes főszereplő volt. Nagyon érzelmes volt a lezárása, hogy feláldozza magát, hogy a szerettei, ismerősei élhessenek.

A film elején felcsendül az Echo & the Bunnymen együttes száma a The Killing Moon, a Bunnymen magyarul nyúl embert jelent a szám hivatalos videóklippjében pedig egy kosztümös jelmezes egyén látható aki egy helyben álldogál mozdulatlanul akárcsak a filmben, ennek hatására alkothatta meg Richard Kelly a film kultikus alakját egyénét Frank-t az űrnyúlat.Szerző: Owotonor

A Magyar plakáton az alábbi idézet volt olvasható a film címe alatt: "Nem jutsz elég messze soha".Szerző: Owotonor

A rendező első és egyetlen filmje ami pozitív pontszámot kapott a nézőktől és kritikusoktól, ezután még 2 filmet rendezett Richard Kelly.Szerző: Owotonor

Richard Kelly, aki film írója a film megjelenése után 2 évvel kiadta könyvét is, melynek címe The Donnie Darko Book. A könyv előszavát a főszerepet játszó színész, maga Jake Gyllenhaal írta. Richard Kelly könyvéből elolvashatjuk többek között a film forgatókönyvét (rendezői változat), interjút a film megalkotójával, képeket és rajzokat a Donnie Darko filmből, valamint az ihletül szolgáló grafikákat.Szerző: Bogi87

A filmben látható egy nyúl, melyet először 15 cm-es formában, majd egy kétszer akkora, 30 cm-es alakban, ráadásul beszélni tudó változatban elkészített a NECA (National Entertainment Collectibles Association).Szerző: Bogi87

Sötétség
2017