Vélemények: Donnie Darko (2001)

szoljhozzam   2020. 09. 11.

nem tudom eldönteni hogy tetszett vagy sem. Furcsa volt és nem hétköznapi az biztos.

indingo   2020. 08. 20.

Semmihez sem tudom hasonlítani a filmet. Olyan zavaros az egész története és van benne valami megmagyarázhatatlan félelem, amit kivált az emberből.

Deku   2017. 07. 18.

Eléggé komor és depresszív hangulata van ennek a műnek. Sok tekintetben tud nagyon felkavaró és durva lenni. Elég beteg történet ez de tetszett természetesen.

Sabnock Sanatory   2019. 09. 03.

: Jesszus,ez a Jake Gyllenhaal milyen bugyuta szerepet játszik végig,mint akinek végig citrom van a nyelve alatt!Nekem sok újat nem adott,és a vége is olyan semmi sem volt.

Dodi   2015. 06. 09.

Hihetetlen. Már több, mint fél éve láttam, de még mindig kiráz a hideg, ha a film zsenialitására gondolok. Hogy az első másfél órában szinte semmit nem tudsz, a fejedben egyre csak a "Most mi van????" kérdés motoszkál, aztán az utolsó két percben hirtelen mindenre fény derül...

hsanya182   2017. 12. 18.

Kamaszoknak szóló művészfilm szerű. Pszichoterápiáról, félelemről, szerelemről, szókimondó szövegelésekkel. Nekem kissé unalmas volt, én nem találtam benne semmi újat, de fiataloknak, önismereti úton járóknak adhat érdekes élményt, felismerést.

Ms. Akárki   2019. 04. 28.

Izgalmas és rendkívül sötét hangulatú időutazós/féreglyukas témájű sci-fi. Jake Gylenhaal tökéletes főszereplő volt. Nagyon érzelmes volt a lezárása, hogy feláldozza magát, hogy a szerettei, ismerősei élhessenek.

harnas1207   2018. 12. 20.

Talán a legelvontabb film amit valaha láttam. Valóban túlértékelt, de igeni élvezhető. Személy szerint én vártam volna valami őrült nagy csavart vagy katarzist a végére.

moviewer   2017. 08. 08.

Nagyon jó film. A történetvezetés végig elég sejtelmes és bizonytalanságban tart. Ezért leginkább úgy ajánlom megnézésre, ha van velünk valaki, aki már látta, és segíthet az esetlegesen felmerülő kérdések megválaszolásában.

kevelin Nézhetetlen  2019. 06. 01.

anno mindig nagyon vártam h órákon inkább filmet nézzünk. miután láttam ezt rájöttem h jobb ha inkább tanulunk. valami borzalmas volt végigszenvedni donnie képzelgéseit és kapcsolatát a túlvilággal. aki csak tud szerintem ne nézz meg

Syracuse   2015. 05. 15.

Már-már Lynch-i méreteket öltő film, néhol vicces, máshol a néző is érzi a fájdalmat, természetesen végig meghökkentő eseményekkel fűszerezve. Annyiban tér el David Lynch filmjeitől, hogy itt a végén magyarázatot kapunk mindenre.

Attila G. Nézhetetlen  2019. 06. 21.

Annak idején a Titanic filmfesztivál keretében néztem meg a filmet az Uránia moziban, hónapokkal a premier előtt - talán a Pesti Est jóvoltából. - Akkoriban amúgy épp egy súlyosabb betegséget próbáltam átvészelni. - Egy kicsi bökkenő volt. Lényegében... több»

D. Wolfe   2016. 04. 21.

A mai napig nem értem teljesen ,de kétségtelenül hatásos film, igazi bravúros ötvözete a tinivígjáték, a horror, a dráma és a katasztrófafilmeknek. Szürreális, de mégis szórakoztató, nagyon egyedi hangulattal.

Evcsi95   2016. 09. 26.

Nem ajánlanám egy épeszű embernek sem megnézésre. Annyira el van rugaszkodva mindentől, hogy az már fáj. Néha semmi értelmét nem láttam, hogy valójában miért is nézem ezt a filmet.

Loborg   2015. 02. 13.

Egyedi alkotas, igazi kultuszfilm. Igaz, nem konnyu kovetni a tortenetet, meg hogy mi mivel is all kapcsolatban, es vajon mennyi a valosag az egeszben, de szerintem epp ez a jo benne. Csak ajanlani tudom azoknak, aki meg nem lattak.

Olivér Rózsa   2017. 01. 23.

Nagyon misztikus szinte csak az ilyezgetésre megy a film. Még történetet se érzem valami jónak. Nem tudom mit eszmek ezen a többiek.

bbozsi   2018. 07. 09.

Sajnos nekem nem állt össze a film, katyvasz maradt bennem belőle. Akinek összeáll, imádni szokta, érdemes tenni vele egy próbát.

Mate   2015. 01. 25.

Nincs még egy ilyen film. Ilyesztő, vicces, elgondolkodtató, nem is tudom egy kategóriába besorolni. Érdemes utána elolvasi, hogy mi is történt, mert bizony elég bonyolult.

fancsi094   2015. 06. 12.

Nem egy hétköznapi film, a közvélemény talán az "elvont" szót használná rá. Aki egy könnyed filmet szeretne megnézni, az ne ezt az alkotást válassza. Többször megnéztem már, és még meg is fogom, mindig újabb válaszokat kapok a felmerült kérdéseimre. Kivételes alkotás.

moony5972   2015. 07. 11.

Nem maradt meg túlzottan az emlékezetemben a film. Nem is meglepő, hisz eléggé kis bugyuta film volt. Erősen hajazott a zs kategóriás filmekre. A történet egy egyszerű kis tákolmány néhány nem ismert színésszel. Ez nem jött be

zsanett0820   2015. 05. 27.

Ha nagyon röviden el szeretném mondani a filmről a véleményemet, az csak annyi lenne, hogy imádom. Szerintem ez mindent elmond. Na de aki nem látta, annak még annyit szeretnék hozzáfűzni, hogy akkor ajánlom a megnézését, ha a néző el tud rugaszkodni ... több»

Galway   2016. 02. 09.

Iszonyatos mód tetszett, nagyon ajánlom mindenkinek aki elgondolkodtató filmre vágyik. A nyusziktól azóta is kiráz a hideg:D néha eléggé megijedtem a nyúltól. Nem egyszer kell megnézni hogy megértsd, az első nézés után az volt bennem, hogy nem tudom mit láttam, de nagyon tetszett:D

titra   2015. 04. 26.

Az időutazásos sztorik egy egészen más irányból való megközelítése. A nyúl, főleg a hangja miatt szerintem indokolatlanul félelmetes hatást kelt, talán nem spoilerezés ha elmondom, nem történik semmi horrorisztikus a filmben. Nagyon hatásosak a zenék... több»

somi   2015. 11. 22.

Luxury   2015. 12. 29.

Nagyszerű alkotás. Ez a film olyan, hogy még csak sejtésed sincs a történetről,majd a végén kiderül minden és összeáll a kép. Kiráz a hideg végig. Nagyszerű a zene benne

VenuszProjekt   2015. 06. 08.

Ez a film örökre az egyik kedvencem fog maradni! Van benne kellő elvontság, misztéria, de egyiket sem vitték túlzásba. Épp annyi, amennyi kell. A sztori egyszerű, de mégis elgondolkodtató, mert elég kacifántosan van bemutatva. Az összhatás zseniális.... több»

Cptn_Cold   2015. 11. 03.

Szinte kötelező. Ha nem láttad még nem is néztél igazán jó filmet! Az biztos, hogy hasonlóban nem sűrűn volt részem. Nagyon egyben van a film. Aztán meg az a látvány, amiben részem volt az csodás. Több hasonló alkotás kéne.

Hektor6   2016. 04. 29.

Nagyon sötét és nagyon erős film a Donnie Darko. A nyúljelmezes alak pedig kifejezetten hátborzongató. Főleg, hogy csak a főszereplő látja. Sokáig nem is értjük, hogy mi történik, nem tudjuk hova tart a sztori, ám a végén fény derül mindenre, csak jobban ét kell gondolni, meg nagyon oda kell figyelni rá.

hawaiipizza   2015. 10. 02.

Ötször kellett megnéznem, ki kellett olvasnom három könyvtárat és az internetet, mire megértettem minden apróságot. Mindezek után viszont nem rossz film.

Sissy   2015. 05. 20.

Hát ez aztán egy érdekes film. Igazából nem tudom eldönteni, hogy tetszett-e vagy sem. Érdekes történet, félelmetes jelenetekkel, meglepő fordulatokkal. Nézhető, de nekem eléggé érthetetlen.