Defekt

Defekt

Downrange
kasztni

Egy csapat fiatal kikapcsolódásképp felfedezőútra indul kocsival, ám akkor még nem sejtik, hogy valóban olyan élményeket fognak megtapasztalni, amelyeket előtte még sosem. Autójuk ugyanis váratlanul defektet kap egy teljesen kihalt útszakaszon, ahol nincs térerő, sem a közelben bármilyen… Több

Forgatókönyvíró: Ryûhei Kitamura, Joey O'Bryan
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Japán
Premier (HU): 2018.10.25.

2023.07.05 Interfectorem Sabnock

Töltünk, lövünk!

Pompás kis filmet láttam, nem is tagadom. Ryuhei Kitamura ráérzett a film lényegi mondanivalójára, és szerintem nem is hibázott. A már-már szinte polihisztorként (mindenesként) tevékenykedő, japán származású Ryuhei Kitamura producer, színész, vágó,... Teljes kritika

2018.12.02 moov18

a nap véleménye

Defekt: a kevesebb néha több...

Mivel manapság elég limitált az az időkeret, ami rendelkezésre áll az életemből, így elég kevés időt tudok filmezéssel, véleményezéssel tölteni. Ezt sajnálom is. Eltűnésem óta futószalagszerűen jelentek meg újabb és újabb gyöngyszemek a horrorfilm pi... Teljes kritika

2018.11.07 HE7EDIK

Egy kifejezetten ötletes, csavaros és brutális horror, messze kiemelkedik a mostanság gyártott ilyesztgetős tucathorrorok közül. Kellemes csalódás volt.

2021.12.26 harnas1207

A szűk területen mozgó filmek is tudnak igen izgalmasak lenni, de ez nem lett az. Sőt kegyetlen béna lett. Az egésznek olyan hatása van, mintha valami egyetemista vizsgafilm lenne.

2018.10.21 kasztni

Nem akarom szétkapni ezt a filmet, de engem nem győzött meg. Egyszerűen hihetetlenül lapos és ötlettelen a történet, talán már nem is egyszer láttam mindezt, ráadásul nekem az alakítások is harmatgyengék voltak, majdhogynem élvezhetetlen.

A Defekt Kelly Connaire első egészestés filmje. A színésznőt korábban csak néhány rövidfilmben és sorozatban láthatta a közönség. Szerző: hp

A Defektet a legjobb film díjára jelölték a Molins de Rei Horror Film Festival-on.Szerző: hp

A film forgatása a kaliforniai Lebecben zajlott. Szerző: hp

A Defekt 2018. április 26-án debütált a Shudder nevű streaming szolgáltató kínálatában. Szerző: hp

A filmet 2017. szeptember 10-én a Torontói Nemzetközi Filmfesztiválon is bemutatták a 'Midnight Madness' szekcióban. "Rajongóként és filmesként is ez a kedvenc filmes eseményem" - nyilatkozta a helyszínen a rendező, Ryûhei Kitamura a New York Times-nak adott interjújában. Szerző: hp

Értékelés: 6.5/10
(2018. 11. 14.)
Sajnálatos, hogy a karakterek nem túl erősek, ám az alaphelyzetét többnyire ügyesen bontja ki a film, szóval érdemes abszolválni a Defektet – pláne akkor, ha nemcsak az egyhelyszínes filmeket, hanem a vérgőzős túlzásokkal operáló agymenéseket is bírod. Több

(2018. 11. 12.)
Összességében csak ajánlani tudom azoknak, akik szeretik az igényesebb, de egyúttal véresebb vonalat. Több

(2018. 11. 16.)
Mit lehet elmondani egy olyan filmről, amelynek már a negyedik percénél eldől, hogy kegyetlenül rossz? Több

(2018. 08. 13.)
Összességében: a Downrange nem váltja meg a világot, nem ás az orvlövészet lélektanának legmélyére, ellenben egy - a hozzám hasonló horrorfanok számára - hihetetlenül szórakoztató, és az egyetlen helyszínhez képest iszonyú látványos agymenést jelent, amelyben senki emberfia nincs biztonságban a véres fejlövésekkel szemben.... Több