Az ismeretlen Drakula

Sarah Gadon
Dominic Cooper
Sarah Gadon
Luke Evans

Erdélyben évek óta béke honol III. Vlad (Luke Evans) havasföldi fejedelemnek és szeretett feleségének, Mirenának (Sarah Gadon) köszönhetően, ugyanis sikerült meggyőzniük az Ottomán hódítókat, hogy ezt a vidéket hagyják ki világuralomra törő hadjáratukból. Ám egy napon II. Mehmed szultán (Dominic… Több

Rendező: Gary Shore
Forgatókönyvíró: Matt Sazama, Burk Sharpless, Bram Stoker
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság, Írország
Premier (HU): 2014.10.23.

2023.03.11 Eastern79

Soft horror

Charles Dance félelmetes vámpírként, kár, hogy a Luke Evans által megformált címszereplő már nem annyira. Bár igencsak látványos, sajnos több érdeme nincs a produkciónak. A koncepció mellőz minden eredetiséget, és Drakulából egy romantikus nemzeti hőst csináltak, ami enyhén szólva is lagymatag próbálkozás a világ legismertebb vérszívójához képest.

2022.06.03 JRD

Divattá lett, hogy mindent más szemszögből ábrázolva mutatunk be. Megismerhettük a gonosz Demónát, aki úgy néz ki nem is olyan gonosz. Bepillanthattunk Joker átváltozásának folyamatába és most itt van Drakula. A film nem különösebben jó. A színészi ... Több

Lugosi Béla forogna a sírjában, ha ezt a Drakulát végig kellett volna szegénynek szenvednie. Hiányzott belőle az eredetiség, és az újszerűség... vannak benne látványos képsorok, hála a komoly technikai háttérnek, de a színészi teljesítmény zsenge. Nem jött be. De a Drakula fanoknak kötelező film.

2015.01.28 dulkap

Nagyjából ennyit lehetett kihozni ebből a filmből. A történet és a forgatókönyv esélyt sem adott egy igazán jón filmre, de így egynek elment, szerencsére nem elhúzva a játékidőt. A trükkök nagyjából rendben voltak és akció is volt, de inkább egy nagyobb költségvetésű dvd-re készült film benyomását keltette.

2019.04.03 Thibo84

Sokáig azt hittem, hogy ez a film indítja el a szörnyes univerzumot; talán úgy is volt, míg a kasszáknál nem produkált a jegyeladás nagy számokat. Kár érte, pedig szerintem a történet kifogástalan és a látvány is magáért beszél. Ráadásul, ha úgy vesszük, nincs a filmnek vége.

A film korai tervezetében Charles Dance Mester Vámpírját római császárként akarták megjeleníteni. Ezt elvetették azzal a szándékkal, hogy egy folytatásban fedje fel, amennyiben a film az Universal "Dark Universe" része lesz.Szerző: Thibo84

Charles Dance a sminkszékben töltött időt végigaludta. Amikor felébredt, megdöbbent attól, amit a tükörben látott.Szerző: Thibo84

A filmben 5687 személy halála következett be.Szerző: Norbi

A sokezres török hadsereget a valóságban egy nagyjából 130 fős statisztagárda alkotta, amely fölött kb. 50 méter magasan egy dróton húztak végig egy kamerát, később pedig a képre animálták a CGI-denevéreket.Szerző: ArpiHajdu és Réci

(2015. 08. 06.)
Ahogy haladtunk előre a történetben egyre jobban azt kívántam, bárcsak ismeretlen maradt volna. Több