Ősember - Kicsi az ős, de hős

Eddie Redmayne
Tom Hiddleston
Eddie Redmayne
Maisie Williams

A Csibefutam és a Wallace és Gromit atyjának legújabb őrült családi animációs vígjátékában őskori hősök kelnek életre.
A kicsit sem bátor kőkori ősöknél majdnem minden kerek, amíg völgyüket el nem foglalja a pénzéhes bronzkori zsarnok, Kupor.
Az Öreg és törzse beletörődne a sanyarú… Több

Rendező: Nick Park
Forgatókönyvíró: Mark Burton, James Higginson, Nick Park
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság, Franciaország
Premier (HU): 2018.02.15.

2019.07.30 Ms. Akárki

Imádtam. Már a Csibefutamot is imádtam és ez egy kicsit hasonlít hozzá. Egyedi humor és csodálatos látványvilág, kivitelezés. Ez a film is bizonyítja, hogy a gyurma jellegű mesék felett még nem járt el az idő. Poénos és pörgős mese. Kellemes kikapcsolódás volt.

2018.10.30 Artemisia

Új Croodék? Nem.

A rajzfilm felütése után kellemetlen meglepetés volt a voltaképpeni témája. Én egyfajta "új Croodék"-ra számítottam, vagyis egy színes, kalandos, velős és tanulságos történetre az őskorban, egyfajta hősies sztorira számítottam a "hős" szót olvasva a ... Teljes kritika

2019.02.24 Thibo84

Egy könnyed kis mese, aminek még a humora is jó. Nem sok esélyt adtam neki, még is kellemesen csalódtam benne.

2019.04.29 dailyfilmsan

Fura volt. Sok mindent összekutyultak benne, és ez számomra elég zavaró volt. A film egyébként egy valamiről szól : a fociról. A készítők egy foci eredettörténetet akartak létrehozni, amibe belesűrítették az őskori és a bronzkori embert egy képlékeny... Több

2018.11.15 BoBamburg

Jószívvel is egy közepesnek nevezhető alkotás. És azt is főképp azért, mert bírom a stop motion cuccokat és a képi világ is szép volt. Történet semmilyen, karakterek felejthetőek ( a malac/kutya volt az egyedüli kedvelhető karakter), poénok se túl vi... Több

A film összbevétele 8 267 544 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 14 869 390 forintot termelt. A hazai mozik összesen 21 054 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A nyitó jelenet két dinoszauruszát Raynek és Harrynek nevezik. Ray Harryhausen-ről kapták a nevüket.Szerző: dailyfilmsan

A film gyurmaanimációval készült, amelynek lényege, hogy minden egyes másodpercet 24-30 db állóképből állítanak össze.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A kritikusok kimondottan pozitívan fogadták a filmet. Az Ősember 84 százalékon áll a RottenTomatoes kritikaaggregátor portálon (2018. február).Szerző: hp

Nick Park rendező az után kereste meg Tom Hiddletsont, hogy látta őt a The Graham Norton Show-ban, amint Robert De Nirót utánozta. Szerző: hp

(2018. 02. 21.)
A stop motion technika egyik utolsó zászlóvivőjeként számon tartott Aardman stúdiótól származott annak idején a Croodék ötlete, de a DreamWorksszel való szakításuk miatt végül nem ők csináltak belőle filmet. Ez azonban nem jelenti azt, hogy lemondtak volna arról, hogy egy saját ősemberes filmmel jelentkezzenek. 80/100 Több

Értékelés: 8.8/10
(2018. 04. 23.)
Kőkori focival a bronzligában
Az Ősember, kicsi az ős, de hős (angolul: Early Man) címmel most mozikba kerülő angol animációs film, Nick Park, a Wallace és Gromit, a Shaun a Birka, és a Csibefutam alkotójának legújabb meséje. Több

(2020. 03. 10.)
Ki korán kel, embert lel
Ugyan nem a legjobb mű, amely Nick Park kezei közül kikerült, de garantált kikapcsolódást nyújt a nézők számára. Több