Egy makulátlan elme örök ragyogása

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2023.08.07 Ildikó Bacskai

Egy makulátlan elme örök ragyogása (2004)

A makulátlan alapötlet és díszes színészgárda mellé érkezik egy gyenge rendezés, túlolt csavarok, és követhetetlen események sorozata. Nagy csalódás volt a film.

2015.05.12 hsanya182

A filmhez hűen alakítja Jim Carrey a szerepét. Olykor romantikus, néha bohókás, jól áll neki a karakter. A film nem egyszerű, talán az első fele elég lagymatagnak tűnhet, de a végére nem lehet győzni össze rakni a részeket. Találó laza kis gondolkodó... Több

2018.05.15 HercegPeter

Milyen érdekes lenne, ha a valóságban is lehetne ilyet csinálni. Biztos mindenkinek van valaki, akit szívesen kitörölne. Furcsa Jim Carrey-t nem bohóckodni látni egy filmben. Persze az azért látszik, hogy itt is a humoros jelenetek mentek neki a legj... Több

2020.11.25 dailyfilmsan

Le a kalappal a film előtt. Nem lett a kedvencem, de egy nagyon sajátos történetet mutatott be. Nagyon jól összefűzve az idővonalakat. A díszlet is mesés és ötletes, tökéletes munka majdhogynem. A film megteremti azt az élethelyzetet, amire mindannyi... Több

2019.01.31 Thibo84

Jim Carrey-t nagyon jó színésznek tartom, aki ebben a filmben is bizonyította, hogy megállja a helyét. A történet maga, egy nagy katyvaszként indít, összevisszaságnak tűnik az egész, de idővel, ahogy a film cselekménye halad előre, minden a helyére kerül.

2017.01.30 MKristijan

Az első felében próbáltam megérteni mi is történhet, és szerencsére egyfajta fordulattal meg is kaptam a választ. Nem megszokott felépítés.

2021.01.01 uniterra Nézhetetlen

Mekkora zagyvaság.

2018.03.13 hackerjulcsi

Sokszor gondolkoztam már a film fő kérdésén: Könnyebb lenne, ha mindent elfelejthetnénk és újrakezdhetnénk? Nem esnénk-e újra ugyan abba a mederbe? Zseniális szerintem, ahogy a lány hajszíne változik a valóság változásával egyszerre.

2018.08.22 Syracuse

Jim Carrey valaha volt legjobb filmje, egyben legjobb alakítása. Az egyik legszomorúbb és legmeghatóbb romantikus film. Nálam pedig egyértelműen ott van a valaha készült 20 legzseniálisabb film között is.

2019.01.14 szabomarc

Nagyon meglepett elsőre, hogy Jim Carrey ilyen komolyabb karakter szerepét is képes magára ölteni, mindazonáltal maga a történet annyira nem fogott meg.

2022.01.10 Gauss

Egy különleges romantikus film. Izgalmas, szép történet, van benne csavar is. Jó ez így, ahogy van. :)

2016.10.23 vivikejencikelara

Jim Carrey nek jobban állnak az ilyen komoly karakterek megformálása. Néha többször elvesztem a filmben, nem tudtam hol járunk, mi miután következett, mégis csodálatos film. Nehéz kiemelni a Titanic-ból a csajt de ez már majdnem jó volt. Mindig akárhányszor megnézem, tudok benne valami újat felfedezni.

2016.10.24 jencike1985

Számomra ez a film nagyon felfoghatatlan de mégis lenyűgöző. Némelyik jelenetét nem is értettem, eléggé belegabalyodtam. Csak érett felnőtt nézőknek ajánlom, de megéri megnézni.Szuper film.

2017.01.30 Gábor Rózsa

Nem szeretem, amikor Jim Carrey bohóckodik idiótán. Na ez nem olyan! EGy komoly és mély, érzelmes romantikus film, ami át tudja adni az érzést, megtudja szólítani a lelket és tud kiváltani érzelmet a nézőiből. Sok év után is visszaemlegetett film.