Penélope Cruz
Shailene Woodley
Adam Driver

1957 nyarán a Forma–1 világa virágzott, de a legendás egykori versenyző, Enzo Ferrari mély válsággal nézett szembe. A gyár, amelyet ő és felesége, Laura egy évtizeddel korábban fáradságos munkával az alapoktól kezdve építettek fel, a csőd szélén állt.
Egykor rendíthetetlen házasságukat… Több

Forgatókönyvíró: Michael Mann, Brock Yates
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság, Kína, Olaszország
Premier (HU): 2023.12.28.
Forgalmazó: Forum Hungary

KULCSSZAVAK

2024.02.25 Artemisia

legújabb vélemény a nap véleménye

220 felett

A Ferrari mára az egyik legikonikusabb brand ha sport-és versenyautókról van szó. De nem volt mindig így! Az Enzo Ferrari által alapított márkának megvoltak a maga mélypontjai, hullámvölgyei,sőt volt, hogy fennmaradása is veszélybe került. Michael Ma... Teljes kritika

2024.01.11 Harper

Nagyon átlagos produkció

Adam Driverben nincs egy csepp olasz vér sem, mégis valahogy sok digó-szerepet kap mostanában (ilyen volt számára a Gucci is). Autóversenyzős filmekből is van már egy rakással, és most, hogy Adam Driver, illetve az autók világa találkoztak, nem született világmegváltó film (a színész nevével valós játékon kívül, ami szerint vérében és nevében van a sofőrködés). De tréfát félretéve, a Ferrari tényleg nem az évszázad filmje, egyszer nézős átlagos dolog, annak dacára, hogy azért kapunk pár látványos jelenetet is.

2024.02.15 Tonyka

a nap véleménye

Izgalmas név, de csak a név...

Nem vagyok Ferrari rajongó, megnézem őket, csodás gépek, de van még pár hasonló brand a piacon. Ettől függetlenül szeretem az autós témájú alkotásokat. A kezdő képsorok szívet melengetők, látva az öreg filmkockákat üt szeget az ember fejében, milyen ... Teljes kritika

2023.12.27 Ahoj poplacsek

9/10, jó kis életrajzi dráma

Remek film, melyben Adam Driver ismét megmutatta a tehetségét, elképesztő hitelesen alakította az olasz karaktert, úgy mozgott, úgy beszélt (az akcentust is beleértve), úgy gesztikulált, mint egy kiköpött olasz. Penélope Cruz is hibátlanul hozta a kettős életet élő férje mellett kiszáradt lelkű, kissé szélsőséges latin feleséget, jól működtek együtt. Shailene Woodley ezúttal nem sokat mutatott a képességeiből, de tisztességgel elvégezte a munkáját. Főleg a magánéleti vonatkozások körüli drámákat láthattuk, a versenyzés és a cégépítés másodlagos, vagy még annál is mellékesebb szerepet kapott, ami nem baj, mert ez is volt a szándék, inkább a magánéleti dilemmákra épült a koncepció. A valamikori kollégái szerint Enzo Ferrari nem volt valami jó arc, hovatovább mint valamiféle s*ggfejet jellemezték. Ezt a sötét képet árnyalta és finomította a történet anélkül, hogy bármiféle idealizálás, szépítés vagy felmentés lett volna benne, de mégis megadta a lehetőséget, hogy megértsük őt. Amit kicsit hiányoltam, az az, hogy megtudjuk a végén, hogy milyen mértékben ment bele a feleségével abba a nem könnyű egyezségbe, ami elé mint kész tény elé állította az asszony. Mindent összevetve jól megformált és felépített filmet kaptunk.

2023.12.30 VérAlex

Alapból megszokhattuk már, hogy Adam Driver neve már szinte garancia egy minőségi filmre, de ezúttal még az ő alakítása sem tartja meg a produkció, ami valahol eléggé hatásvadászra sikerült.

A film 267 515 904 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 113 533 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Az STX Entertainment a Paramount Pictures-től vásárolta meg a megfilmesítési jogokat.Szerző: csd

Korábban már felröppent a hír, hogy Sydney Pollack is részt vesz a Ferrari munkálataiban.Szerző: csd

A Ferrari Michael Mann rendező szenvedélyes projektje volt, aki több mint 20 évig készítette elő a projektet. Egy 1993-as cikkből kiderül, hogy Mann ezt az életrajzi filmet eredetileg Robert De Niro főszereplésével készítette volna.Szerző: csd

Christian Bale 2015 végén kapta meg a főszerepet, de egészségi problémákra hivatkozva visszalépett a felkéréstől, mivel Bale úgy vélte, hogy nincs elég ideje a szerephez szükséges súlyt felszedni. Hugh Jackman volt az következő színész, aki Bale-t helyettesítette, mígnem 2022 januárjában Adam Driver vette át a szerepet.Szerző: csd

(2024. 01. 21.)
Benzingőzbe fojtott életek
Michael Mann ismét életrajzi filmet forgatott, ezúttal Adam Driver főszereplésével az egyik legismertebb autómárka, a Ferrari alapítójáról, az ágaskodó lószimbólum mögött rejtőző emberről. Több