Zuhanás

Zuhanás

Fall
Kovacs

A legjobb barátok, Becky és Hunter egy 2000 láb magas rádiótorony tetején találják magukat, ahonnan életveszélyes út vezet lefelé.

(csd)

Rendező: Scott Mann
Forgatókönyvíró: Jonathan Frank, Scott Mann
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság
Premier: 2022.08.11.

2024.03.04 hátadlegyenelöl

Kifejezetten rendben volt a film, feszült, fordulatos, és aki fél a magasban, annak kötelező.

Két nő, meg két keselyű.

Jeffrey Dean Morgan elvállalta ezt a szinte cameo szintű szerepet, és azért ez nem volt túl nyerő, mert értelmetlenségnek tűnt, hiszen itt nem tudta, nem lehetett úgymond „kijátszania” magát. Maga a sztori nem egy nagy pukkanás. Plusz mikor kiderül... Teljes kritika

2022.09.11 Deku

Szerintem remek kis film volt. A sztori alap, semmi extra, de ennek nem is az a lényege. Ami itt a lényeg, az a feszültségkeltés amiben nem volt hiány, emellé fordulatot is kapunk, amire ha figyel az ember, hamarabb is rájöhet, nekem is feltűnt ,de n... Több

2022.09.10 Eastern79

Igényes borzongás

Remek túlélő thriller, jó kis történettel, amely ráadásul egy-két meglepő fordulatot is tartogat. Látványos, feszült, jól felépített és szépen fényképezett, igényes mozi.

2022.09.20 Tonyka

Hatalmas csalódás

Nagyon betalált a bemutató. Egyrészt nem bírom a szabad magasságot, tehát azt, ha nincs korlát, vagy üveg, vagy bármi. Azonnal megizzad a tenyerem, sőt, még a nézésétől is. Elég ehhez látnom a YouTube-on darun lógó, felhőkarcoló tetején szaltózó embereket. Tulajdonképpen a film eleje egészen jó. A felmászás kellően szédítő, és feszült. Még a lelki vívódás, és dráma is rendben van. Minden adott volt, hogy izguljunk egy jót. Aztán felfelé mászás közben valahogy minden elveszett. Azon kaptam magam, hogy unatkozom, egykedvűen bámultam a logikátlanabbnál logikátlanabb próbálkozásokat. 15-20 percet simán lecsíphettek volna a játékidőből. Ennek a dinamika látja a kárát főképpen, indokolatlanul lassítva a cselekményt. Az úgynevezett csavarra kifejezetten haragudtam. Nem szégyellték lenyúlni a 47 méter mélyen-ből. Remélem jól emlékszem, hogy abban volt ilyen csattanó. Lehet jó filmeket készíteni egy vagy két szereplővel, ingerszegény környezetben, de ez ennek az alkotásnak nem sikerült. A jó kezdés ellenére középszerűvé silányodik, azt is csak alulról súrolva. A fényképezés ad némi kárpótlást, a CGI létra leomlást leszámítva, van azért pár pazar képkocka.

Értékelés: 6.5/10
(2022. 09. 19.)
Fall (2022)
Nem a forgatókönyv miatt szorult végig ökölbe a gyomrom. Nem feltétlenül többször nézős, de viszonylag tovább fogok rá emlékezni, mint a közben látott horrorfilmek nagyjára. Több