
Vélemények (32)
Sajnos nem tudom méltatni a filmet (pedig biztosan rengeteg pozitív aspektusa van), de engem borzasztóan nyomasztott, hogy az egész film alatt a bántalmazást és elnyomást kellett néznem. Értem, hogy ő egy "szörny", de nem tudtam elvonatkoztatni, és c... Több
A hozzászólás cselekményleírást tartalmazhat!
Még gimis koromban olvastam az eredeti regényt. Emlékszem, a könyvtárban random találtam rá, ismerős volt a Frankenstein, kíváncsi lettem, miről is szólhat. Azóta eltelt jópár év, szóval a sztori részletei rég a feledés homályába merültek, viszont me... Teljes kritika
Noha a film horrorként indul és látványos, mégsem a puszta rettegésre, hanem az emberi lélek, felelősség, identitás, közösség és emberiesség mélyebb kérdéseire fókuszál. Meddig mehet el az ember a tudományban, technológiában, és mikor válik felelőtle... Több
Engem nagyon megfogott, tökéletesen balance-olva az érzelmek, igazából a film beszédes, jóformán nem igényel véleményezést.
Szerintem elég átlagosra sikeredett! Valahogy nem elég meggyőző, lehet látni, hogy az egészet egy stúdióban vették fel!
Tényleg jó volt, mármint jó rendezés és képi világ, a színészek is jók voltak, csak azért nem adom meg az 5 csillagot, mert egy icipicit vontatottnak éreztem ezt az alapsztorit.
Remek film lehetett volna, de csak jó lett. A filozófiai kérdések, amiket boncolgat, mélyek és elgondolkodtatóak. A rájuk adott válaszok is érdekesek. A színészi játékok, a képek, a ritmus, a zene - mind pazar. Csupán ezt a Hegylakóba oltott Hulk-vonalat kellett volna "picit" finomhangolni. Ez sokszor már nevetséges.
Hasonló filmek
Guillermo del Toro 2025-ös Frankensteinje egyszerre gótikus látványorgia és érzelmi mélységekbe merülő dráma. Remek válogatás, Oscar Isaac, Jacob Elordi és Mia Goth (Christoph Waltz) "kissé szokásosan jó" : ) A teremtmény ábrázolása pedig a klassziku... Több
Jobb, mint átlagos, de mivel nem néztem végig, ezért nem tudok teljes értékű véleményt nyilvánítani. Nem tehetek róla, valahogy nem sikerült ráhangolódnom még egy óra elteltével sem. Van, hogy az embernek elmegy minden kedve egy film folytatásától. E... Több
Ez a film végre nem a szokásos gótikus ijesztgetésről szól. Viktor itt nem egy távoli 'őrült tudós', hanem egy végletekig magányos ember, aki menekül a saját döntései elől, és közben belül teljesen szétesik. A teremtmény pedig nem szörny, hanem egy t... Több
Hosszú és monumentális alkotás, tele sok üresjárati csapda lehetőségével, azonban ezeket szinte kivétel nélkül át tudták ugrani az alkotók. Vagyis le tudott kötni a film a legvégéig, ami a 2,5 órát tekintve nem kis teljesítmény. A színészi alakítások... Több
Egy alapanyag, ami a szörnyetegeknek, a torzaknak és a félreértetteknek méltóságot, mélységet és megértést adó Guillermo del Toróért kiáltott. A feladatot összességében jól megoldotta, és bár sokakat zavarhat az eredeti történet átírása, mind az alko... Több
A mai nyugati filmekre kissé félve ül már be az ember. Itt is így volt, de azonnal jött a pozitív csalódás, ami a film végéig kitartott. Nem hibáztak, nem volt erőltetett semmi, nem volt kényelmetlen feszengés, szekunder szégyenérzet, miközben néztük... Több
Huh, bocs, de csatlakozva az egyik előttem hozzászólóhoz: engem sem tudott lekötni ez a film, de én végigküzdöttem magam rajta. Lehet, ha nem szinkronnal nézem, akkor egy csillaggal többet adok, de nekem sem a történet, sem az erőltetett párbeszédek ... Több