
Vélemények (32)
Fantasztikus film, gyönyörű látványvilág és képminőség, nagyon jó hangulat, érdekes és szép történet, nagyon jó rendezés, kiváló alakítások. Eddig nem igazán szerettem Oscar Isaac-et, de ebben a filmben ő is kiemelkedő.
A hozzászólás cselekményleírást tartalmazhat!
Guillermo del Torót nem kell bemutatni senkinek, a rendező neve egybefonódik a gótikus látványvilággal, romantikus történetekkel és aprólékos effektekkel. A Frankenstein megfilmesítése régóta dédelgetett gyermekkori álma volt, amelyre számos korábbi ... Teljes kritika
Frankenstein: egy név, egy történet, amely számtalan filmest ihletett már meg hogy mozgóképre vigyék Mary Shelley (1797-1851) angol írónő 1818-ban megjelent regényét. Világéletemben imádtam ezt a történetet, ezért kérdés sem lehetett az, hogy én is m... Teljes kritika
A hozzászólás cselekményleírást tartalmazhat!
A Frankenstein a gótikus horrorirodalom alapműve, mely több, mint 200 évvel a megjelenése után is rendre megihleti a filmkészítőket. Nem volt ezzel másként a horrormesék és dark fantasy történetek koronázatlan királya, Guillermo del Toro sem, aki elm... Teljes kritika
Nem ismerem Mary Shelley eredetijét, nem tudom, ez mennyire átdolgozott változat, de egy darabig tudtam hozzá kapcsolódni. Képzeljetek magatok elé egy Viktort, akit kis korában vert az apja, amit ez a Viktor felnőve istenkomplexussal kompenzált. Enne... Teljes kritika
Guillermo del Toro elkészítette saját, régóta dédelgetett adaptációját a Frankenstein, or The Modern Prometheus című Shelley-regényből, és így már mi is részesei lehetünk az új, erősen vizuális, gótikus stílusú álomprojekt-adaptációnak. Az alkotás na... Több
Rendhagyó, de nagyszerű feldolgozás lett egészen rendkívüli alakításokkal. Lehet kritizálni, hogy del Toro már megint ugyanazt hozta, de neki egyszerűen ilyen a világa, ebben tudja kifejezni magát, és ez áll jól neki. Aki del Toro-filmre adja a fejét... Több
Hasonló filmek
A hozzászólás cselekményleírást tartalmazhat!
Azt hiszem, ez az első Guillermo del Toro-film, ami nem tetszett igazán. Tény, hogy a jelmezek és díszletek grandiózusak és gyönyörűek, a történet is remek és hűen követi az eredeti regényt, a színészgárda is kimondottan ütős, de valahogy az összkép ... Több
Amire számítottam, az egy nagyszabású creature-feature sötét horrortörténet. Amit kaptam, az egy szép, drámai, kreatív átdolgozás. Érzelmek, kérdések, egyedi történetvezetés. Teljesen meg tudok békélni ezzel a cserével. Nagyon bírom az öreg Guillermó... Több
A hozzászólás cselekményleírást tartalmazhat!
A film semmi újat nem mond, nem ad. Ugyanaz a sztori századszor, mindig egy kicsi módosítással. De a film mégis egészen jó. Egyrészt nagyon jól van fényképezve, másrészt kiváló alakításokat láthatunk. Külön kiemelem Oscar Isaac teljesítményét. Telje... Teljes kritika
Nem is vártam mást... Guillermo del Toro látványa és képi világa hozta a szokásos formáját itt is. Szaftosan, torzan és kissé elvontan, a mesebeli szövevényes kifejezésmódja mindig elvarázsol az alkotásaival. Nagyon imádtam, nem hagyott egy perc unal... Több
Zseniális volt! A kór trilógia után Guillermo del Toro neve nem volt ismeretlen számomra, és tudtam, hogy nem fogok benne csalódni. Úgy is lett! Nekem elképesztően tetszett a film miliője, a filmből áradó gótikus mestervonal. A színészek jól alakítot... Több
A hozzászólás cselekményleírást tartalmazhat!
Victor Frankenstein a világ legrosszabb „elégtelen anyája / apája”, aki a születés pillanatában eldobja a gyermekét. Tükörstádium (Lacan): A Teremtmény nem látja magát, amíg a társadalom rá nem veti az előítéleteit. Ő nem „gonosznak” születik, hanem ... Teljes kritika