Zöld könyv - Útmutató az élethez

Green Book

2019.05.12 Ms. Akárki

Nagyon jó film. Érdekes és izgalmas a régi kori színvilág, látvány és hogy milyen könnyeden görgeti a fonalát a történetnek, pedig igen komoly témákat villant fel, igaz nem igazán akarja boncolgatni. Rasszizmus, melegség, maffia, mind mind megjelenik... Több

2021.07.31 Caravaggio1978 Nézhetetlen

Min kell itt gondolkodni?

Nem kell itt semmin gondolkodni, az a baj, akinek ez nagyon tetszik, nem látja a mozi pontos célját, de éppen ezért is gyártották le, egyre több van ilyen, egyre jobban eszik, imádják és pontozzák fel a filmeket. A tudatalatti módosítására jöttek létre ezek a filmek, érdekes, mostanában csak ilyen véleményt tudok írni. Nem furcsa, hogy eddig nem volt ennyi? Mindenhonnan a melegek meg a négerek a téma, kimossák az emberek agyát egy-egy ilyen filmmel, átprogramozzák a tudatalattit.

2024.02.01 Lone Wolf

Különleges film, különleges téma

Az 1960-as évek Amerikájában még nagyon erősen volt jelen a fajgyűlölet, különösen azokban a déli államokban, ahol a fekete bőrű lakosság alig 100 évvel korábban még rabszolgaként élt. Az USA csak 1863-ban mondta ki (a polgárháború alatt) a rabszolgák felszabadítását. A Zöld könyv egy olyan létező iromány volt 100 évvel később, mely azokat a feketéket segítette, akik délre próbáltak utazni. Felsorolta mindazon helyeket, ahol kiszolgálást (élelmet, szállást) kaphatnak. A film egy olyan színes bőrű zenei tehetség délre utazásáról szól, aki megtapasztalja a fajgyűlölet minden aspektusát, miközben fehér sofőrjével is teljesen átalakul viszonya. A két főszereplő: Mahershala Ali és Viggo Mortensen kivételes alakításokkal jelenítik meg a folyamatosan változó kapcsolatot a két valóságban létező ember között. A Zöld könyv egy nagyon elgondolkodtató film, mely aktuális napjainkban is, amikor mindenhol visszatérőben vannak a szélsőséges eszmék és a fajgyűlölet tapinthatóan van jelen egyre több országban. Értékelésem: 4 csillag a filmre.

2019.11.08 BoBamburg

Igazából úgy ültem neki, hogy ha jól emlékszem, még csak az előzetesét se láttam, de tudtam, hogy jó kritikákat kapott. Csak hát az ilyen filmekkel vagy az van, hogy tényleg jó, és megérdemli az elismerő szavakat, vagy csak valami full hatásvadász, k... Több

2019.09.20 TomÁcs

Szuper film. Minden benne van, ami egy remek filmhez szükséges. Sokatmondó történet, nagy igazságok.

2019.10.26 VvV

Jó páros volt a két pali együtt, ahogy írták a szerelemes leveleket az szenzációs volt. Izgalmas és megindtító történet.

2019.03.08 MMcFly2015

a nap véleménye

Kiszámíthatósága ellenére, szerethető és szórakoztató alkotás

Az idei Oscar szezon apropóján külön figyelmet kapott a Zöld könyv, ami ugyan egy szívmelengető, igen jól sikerült road movie, még is az 5 Oscar jelölés (köztük a legjobb film) számomra túlzó. Igaz történet alapján készülő, karakterfejlődésben gazdag... Teljes kritika

2019.08.14 Lonka

Nagyon felemelő film. Miután vége olyan érzésed van, hogy még kapni akarsz abból a hangulatból, a humorből, a szereplőkből.

2019.03.03 Morpheus

Érdekes film, érdekes rendezés

Nagyon aktuális és érdekes a film témája: a kapcsolatokról szól és arról, hogy az USA déli államaiban egy színesbőrű zongoraművészt és fehér sofőrjét hogyan fogad a lakosság a 70-es években. Valós történéseken alapuló, remek rendezésű mozi. A sztori: 90%, a rendezés: 85%, a színészek: 70%, látvány: 65%. Összesítve a film értékelése nálunk: 80%

2019.09.23 rainman

Voltak elvárások a filmmel szemben… Oscar díj, méltató kritikák stb. Csak némileg sikerült igazolnia ezen elvárásokat. Persze, értem én, a mondanivaló… az átjött, rasszizmus, elfogadás a hatvanas évek Amerikájában. Csak tálalhatták volna ezt érdekese... Több

2019.04.05 MidoD7

Csak annyit tudok mondani, hogy kár lenne kihagyni ezt a filmet. Aki szereti a mély érzelmekre erősen ható filmeket, annak mindenféleképp tudom eme remek alkotást ajánlani.

2019.02.28 Timcsi

Az idai Oscar-felhozatal legjobbja. Mindig aktuális téma, remek kivitelezés és színészek.

2019.04.20 petraszab

Ennyire hibátlan filmet, amibe nem tudok belekötni, rég láttam moziban. Kezdve a történetével, a mondanivalóval, a szereplőkön át minden pazar.

2022.03.18 kevelin

Semmi sem fehér vagy fekete.

Éveken át nem igazán tudtam értékelni a filmet, tekintve, hogy többedszeri előzetes megtekintés után sem sikerült elkezdeni nézni. Aztán valamiért egyik nap úgy voltam vele, ha már ennyi embernek tetszik, nem lehet rossz. És lám, lám, valóban nem tetszett az elején. :D Ez a végtelenül bunkó, én vagyok a fehér felsőbbrendű stílus, ez kiborító volt. Aztán ahogy telt a film, ahogy zajlottak az események, egyre inkább szimpatikussá vált maga a sztori. A gőgös felsőbbrendűség végig érezhető volt, de átalakult valami emberiességet sugárzó elfogadássá. Mindeközben a világ körülöttük ugyanúgy megmaradt annak a borzasztó rasszista helynek, mégis a kettejük átalakult viszonya valahogy reményt adott arra, hogy az ember elhiggye, ez még jobb is lehet.