Zöld könyv - Útmutató az élethez

Green Book

2019.01.08 Milanman

Gyógyító utazás

Peter Farrelly eddig jobban, vagy kevésbé sikerült vígjátékairól volt híres, amik elsősorban a humor egyszerűbb formáját fogták meg és többnyire (al)testiséggel próbáltak nevetést kicsikarni a nézőkből. Ezért is különösen meglepő, hogy a Zöld könyvve... Teljes kritika

2019.02.23 Az amatőr

Megindító dráma vígjátèkban elbeszèlve

Nagyon tetszett ez a film,két órányi minőségi szórakoztatás.Mindenkinek csak ajánlani tudom.Megható,kissé elszomorító,de ugyanakkor nagyon szórakoztató és vicces.A zenék is jók voltak,igazi élmény volt hallgatni.A színészek pedig fenomenálisan játszottak.Az már csak hab a tortán,hogy igaz történet alapján készült.

2019.03.24 Csillagpor

Élet nagy hátulütőkkel

Nagyon jó film. Nagyszájú, provokatív, viszont csendes, nyugodt hangvételben. Gyönyörű a látvány, a régi kocsi, régies stílus. Véleményt nyilvánít sok sarkalatos dologban, meleg, rasszista irányvonalban is. Elgondolkodtató és éppen ezért is tetszett nagyon. Viggo pedig zseniálisan alakít, mint mindig.

2019.03.02 Filmdoki

a nap véleménye

Jól fűszerezett film

Peter Farelly nem csinált egyebet, mint levette a polcról a nagyi receptgyűjteményét és kiválasztott belőle egy olyan fogást, mely után a család minden tagja megnyalja mind a tíz úját. Patikamérlegen mérte ki a hozzávalókat, és talán a szirupnál kics... Teljes kritika

2019.08.20 stomachh

Komoly mondanivalo (tetszett az is, hogy nem a rinyalos stilusban adta elo a szokasos deli rasszizmust), elegansan udvarias humorral. A ket foszereplo piszok jo, lubickolnak a szerepben.

2020.10.12 belavagyok

Sokat gondolkodtam, hogy mi az erősebb vonal a filmben. Az elnyomás vagy a barátság és rá kellett jönnöm, hogy számomra a barátság. Érdekes film.

2019.09.22 czerik

Elkepesztoen jó film, nagyszerű alakítás, jó történettel, egész patent volt az egész.

2022.11.06 Victorine

Érdekelnek a rasszizmus témáját feszegető filmek, még, ha rendre fel is háborodok az emberi butaságon és azon, hogy egyáltalán ez létező jelenség, így tehát nem is volt kérdés, hogy megnézem-e. Imádtam! Leginkább az tetszik, ahogy a két főszereplő fe... Több

2020.09.26 HannaK

Az egyik legmélyebb film, amit valaha láttam. Mindkét férfi főszereplő remekül hozta a karaktert, a történet pedig nagyon elszomorító volt.

2020.03.08 pacific22

Nagyon vártam már hogy láthassam, de aztán nekem ez egy kicsit csalódás. Jól érzékeltei a feketék akkori helyzetét a sötét délen és az olasz fazon valóban egy nagyon remek karakter! Na és hogy ez egy valós story, ez is ütős! De ettől függetlenül a tö... Több

2019.02.25 iq.csabi

ZSENIÁLIS

Egy tökéletes alkotás. Tökéletes szereplőkkel és tökéletes karakterekkel! ZSENIÁLIS!!

2019.06.19 jake_green

Csak azért nem 5 pont, (mert amugy annyit érdemelne) mert indokolatlan és kontextusba nem illeszthető homokos jelenet van a filmben kb 30 másodpecre, csak azért hogy oszkárra tudjon pályázni.... sajnálom hogy ilyen gagyi eszközöket kell bevetni ahhoz hogy valaki az oszkárra pályázzon, amikor amúgy is nyert volna.

2019.11.16 bbozsi

Vidám film, a főszereplőket igazán lehet imádni, picit sekélyesebb, mint azt a jó ízlés elvárná, de bőven feldob és még egy 12 óráig akár foglalkoztatni is tud.

2020.04.24 lexyusz

Ellenségből barát

Mikor kijött a mozikban úgy voltam vele, hogy nem nagyon érdekelt az előzetest sem láttam róla. Aztán annyi jót hallottam róla, aki megnézte kolléga annak is nagyon tetszett, így rászántam magam arra, hogy megnézzem és milyen jól tettem. Adott a 60-as évek Amerikája, ahol óriási a rasszizmus, főleg a színesbőrűek irányába. Megismerhetünk egy családapát aki bármit megtenne azért, hogy a családja ne szenvedjen hiányt így élnek egyről a kettőre a másik oldalról pedig ott van egy néger zenész aki elhatározza hogy koncertezni akar az országban, azon a részen ahol még nem ért el sikereket. Az ő útjukat követhetjük végig, sok jelenetet kapunk abból hogy milyen volt nekik a közös út, miben tudtak segíteni a másiknak hogy fejlődhessen és jobb ember lehessen. És hát végül ahogy a film záródik az nekem nagyon tetszett, megláthatjuk hogy mennyit is tud fejlődni az ember. Én is most már azok táborát erősítem akik azt mondják, hogy ez nagyon jó film, kár lenne kihagyni. Így mindenkit arra buzdítok, hogy üljön le otthon és nézze meg, nem fog benne csalódni.