Zöld könyv - Útmutató az élethez

Green Book

2019.04.22 Thirst0626

Fantasztikus film. Mindenkinek csak ajánlani tudom.

2019.02.19 vertigo

Bár sok van még hátra az évből, eddig magasan a Zöld könyv az idei kedvencem. Erős sztorija, a remek alakítások és a két főszereplő közti remek összhang (értsd: "kémia") és a rendezés egy igazán nagyszerű elegyet alkotott. Szerintem abszolút megérdem... Több

2023.11.10 I3rYcE

A legjobb.

A világ egyik legjobb filmje.

2019.10.10 bettina50

Remek film. Szórakoztató,magával ragadó, brilliáns színészi teljesítményekkel,ugyanakkor elgondolkoztató is. Nem éppen vidám témát boncolgat -mely az évtizedek múlásával semmit sem veszít aktualitásából -,humorral és persze a zenével enyhítve annak ... Több

2019.02.28 marypotter

A zöld könyv még létezik?

Amerika, 60-as évek. Egy fiatal fekete bőrű zongorista zseni elhatározza, hogy a triójával koncerteket ad az USA déli államaiban. A trió másik két tagja fehér bőrű. Úgy szintén az újonnan szerződtetett sofőr, aki mellesleg olasz bevándorló családból való. 2 hónap az út, karácsonyra vissza kell érkezniük. Ez a sztori. És a karakterek észbontóak. A két főszereplőről van szó. A fekete zongorista, aki rendkívül művelt, talán sznob is , nem tud megbirkózni az új sofőrje, Toni magatartásával. Toni, a maffia lóti-futi embere, mindent megcsinál, , amiért fizetnek, a pénz mindig kell, jó szövegű, jó lelkű, mindenki kedvence, probléma-megoldó , még, ha ököllel is...Szerethető típus. Teljesen más a zseni zongorista, aki pedáns, de olyan karót nyelt típus.Az utazáshoz szükségeltetik egy travel guide, a zöld könyv, ami a négerek számára ad útba igazítást, hol, melyik szállodában szállásolhatják el magukat. Egy utazási könyv, 100 évvel azután, hogy Lincoln felszabadította a néger rabszolgákat. Őrület! Hogy lesz ebből a két emberből jó barát a film végére, ahhoz nézzék meg a filmet! Lehet nevetni, sírni, csodálkozni, és közben jó zenét is hallunk, bejárjuk a Amerika déli államait, egy nagyon jól megcsinált film. Csak nézd meg! Jó szórakozást!

2019.02.27 Amanda

Év egyik legjobb filmje

Ez az a film amit nehéz lesz idén felülmúlni. Kiváló színészi alakítások bármikor bárkinek ajánlom. Nem véletlenül kapta meg az Oscar díjat. Végig lekötött. Viggo Mortensen és Mahershala Ali egyszerűen fergetegesen kiváló. Az pedig már csak egy plusz dolog, hogy megtörtént eseményeken alapul. Egyszerűen meg kell nézni. Kihagyhatatlan alkotás.

2019.02.15 Durran

Ez az a film, amit egyszerűen látni kell. Nagyon emberi és nagyon lebilincselő. Az alakításokon túlmenően van valami a filmben, ami még a megnézése után is órákig dolgozik az emberben. Csakis ajánlani tudom mindenkinek!

2019.07.02 r858r858

Oscarnal való vidék

Elsőnek azt hittem hogy olyan film lesz mint majdnem minden film ami dráma és egy fehér és fekete a főszereplője. DE nem és sokkal másabb, sokkal érettebben fogalmaz meg egy olyan témát amit nem is tudtam hogy lehet. Érdekes volt látni hogy egy fekete aki jól zenél, az elnÖKkel pacsizik, és életében egyszer se követet el bűnt igy is elitélik. Tony lip meg egy olyan karakter amit nem tudtom mikor láttam utoljára. Nagyon jó párost alakítanak. Igaz lehet hogy azért is szeretem a filmet meg imádom Mahershala Alit, nagyot alakit a csávó. Elsőnek ugy tűnik mint egy tipikus film amit oscarra csináltak (Meg is kapta) De nem Peter Farrelly a rendező mást is akart adni. Egy olyan filmet ami minden korosztálynak add valamit valami olyat amit nem minden film vagy sorozat tudd adni. Nem hosszú a film, ez nem az a film amit megnézel és elgondolkodsz az élet értelmén ez csak egy jó film amit szerintem a gyerek és a legidősebb is nézhet. Imádom látni bizony Hollywood ilyen filmet is tudd csinálni, és nem csak Öngyilkos osztagokat. És ha nem teszik a véleményem azé nézzük már meg milyen díjakat nyert.

2020.01.21 TeeRPaaK

az utóbbi három évből top 20as

2019.02.14 majkymi

Nagyon elgondolkodtató film, bár megvan a cselekmény maga sajátos dinamikája, de érdemes türelmesnek lenni. Nem kell sok, ezt leszögezném azért. :) Minden esetre szerintem Vigo Mortensen ezzel az alakításával egy új szintet lépett. Igazán emlékezetes volt.

2020.11.28 Alex Zöllner

Fehérellenesség antirasszista mázban

A film végig csak azt akarja sugallni, hogy a fehérek végtelenül gyűlölik a feketéket – csupán a bőrszínük miatt–, és kivétel nélkül hamburgert zabáló, írni sem tudó parasztokként állítják be, míg a fekete főszereplőt szinte már felsőbbrendűként, és az egyenlőség megtestesítőjeként mutatják be, akit a csúnya gonosz fehérek folyamatosan megaláznak és megverne. Az amerikai zavargások ennek a filmnek a szöges ellentétét mutatják, hisz, ha egy fehéret ölnek meg a rendőrök, akkor nem kezdenek hőbörögni a csúnya gonosz fehérek a kormány és a feketék ellen, nem gyújtogatnak, fosztogatnak és gyilkolnak a saját "gyászolási" módjuk érdekében, ellentétben a feketékkel és a mögéjük beálló szélsőbaloldali terrorszervezetekkel.

2019.02.24 Viktor

Őszinte tükör

Bátran vállald és fogadd el magad, nem tudsz mindenkinek megfelelni. A film jól megmutatja számunkra, hogy az életünkben fellépő különböző helyzetekben hogyan próbálunk olykor magabiztosan, olykor esetlenül helytállni. Az ilyen küzdelmek aztán még nehezebbnek tűnhettek a 20. század közepének faji megkülönböztetéssel és egyéb "eltérésekkel" terhelt Amerikájában. Az alkotás jó lecke lehet a ma emberének is: vajon mi felismerjük, hogy mikor kell egy helyzetben alkalmazkodni vagy mikor kell az igazunkért (az igazságért) bátran kiállni. Friss élmények alapján azt kell hogy mondjam, nagyon jó kis film.

2019.02.27 Markus

Az utazás, mint a történetmesélés eszköze.

Ebben a műfajban egy nagyon jó verziót kapunk. Van ahol úgy jellemezték mint az ellen Dumb- és Dumber filmet. Nagyon jó, magával ragadó.