Játssz egy Nintendo Switch-ért ·  Fórum Login

Halálcsók (1991)

A Kiss Before Dying

Halálcsók

Berto49   2017. 05. 10.

A krimik közül P. Highsmith írásai után Ira Levin könyveit szeretem legjobban (Brazíliai fiúk, Rosemary babyje, stb.) Ez a film is Levin könyvének az adaptációja, oldschool krimi, már az elején lehet tudni, hogy ki a rosszfiú, annak idején olvastam a Rakéta regényújságban, meg talán láttam is már, de lehet, hogy az ’56-os verzióját. A női főszereplő (Sean Young) szerintem nem érdemelte meg az Arany Málna díjat, mert tűrhetően játszott (no nem egy szépségkirálynő!), de mindegy.

Diane Lane-t és Penelope Ann Millert fontolóra vették Ellen és Dorothy szerepére, de mind a ketten visszautasították a szerepet.

A producerek River Phoenixet szerették volna látni a főszerepben. Többször is megkeresték egyre jobb ajánlattal, azonban a színész azt mondta, hogy nem érzi, hogy alkalmas lenne a szerepre, ezért visszautasított minden ajánlatot.