Horton

Horton Hears a Who!

2024.02.19 Timon

Szokatlanul őszinte mese

Nagyon érdekes és őszinte, aranyos kis rajzfilm. A Blue Sky filmjei többnyire eléggé maradandóan ötletesek, ez szépen gyarapította a sort. Egy dzsungelben játszódik, ahol Horton, az elefánt egyszer csak talál egy virágot, amin egy szösz is van (amiben Kifalva található, nagyon apró lények virágzó civilizációja), és rögtön szívügye lesz, hogy biztonságba helyezze őket, csak nagyon óvatosnak kell lennie, hiszen minden nagyobb mozdulat egy újabb súlyos földrengést jelent nekik. Minden korosztály élvezheti ezt, de főleg persze kisebbek. Kicsit hosszabbak a párbeszédek egyes részeknél, mint más filmjeikben általában, de ez nem gond. Horton gyermeki őszintesége nekem nagyon tetszett a filmben, ilyenből azt hiszem, még tévén sem látunk eleget. Elvégre nemes ideált képvisel az olyan jellemű, aki kiáll mások jóléte mellett minden ellenállás közepette is. Itt pedig szinte senki sem szólt mellette, egészen addig, amíg nem szereztek bizonyítékot az apró lakókról. Akik világa egyébként totál kreatív és humoros is volt. Nehéz dolguk volt, amikor meg akarták győzni az elszánt rendőrként viselkedő kengurut is. Ez a film kiváló egy jó kis kikapcsolódásra, egyedül, családostul egyaránt. 10/9.

2017.08.03 Orosz István

Érdekes elméletet vezet fel, nem mondan, hogy az a rajzfilm ami nagyon elszórakoztatott, de elgondolkodtatott. Szerintem mindenki adjon neki egy esélyt.

Gyönyörűen megkomponált kis mese.Az plusz pont nálam,hogy a sztori két szálon fonódik,tekeredik.Kifalva,és Horton dzsungele.Nagyon élveztem minden képsorát,és a kis apró lényeket külön imádtam.A Kiket jobban értékeltem szinte,mint a dzsungel többi lakóját.Ajánlott kategória.

2017.11.20 Deku

Nálam egy ilyen filmmel lehet elérni, hogy jól szórakozzak és még sokszor újra nézzem. Azt kell, hogy mondjam ez a film már közel van a tökéleteshez, kis túlzással állíthatom ezt. Nem sok ilyen jól összetákolt film van.

2019.07.21 Ms. Akárki

Nagyon édes és tanulságos mese. Imádtam Horton karakterét és eredeti szinkronnal csak mégjobb. Humoros és vicces. Ennél többet nagyon nem lehet várni a mai meséktől, de kellemes kikapcsolódás volt az egész családnak Horton "mentőakciója" :)

2018.12.07 dailyfilmsan

Tanulságos néhol fellelhető egyfajta társadalomkritika is a történetben. Nem lesz a kedvenc rajzfilmem de nem árt egyszer megnézni. Ez az a rajzfilm aminek van mondanivalója és nem csak bájologni akar a vásznon. A könyvet sajnos nem olvastam biztos az is fergeteges.

2019.10.01 ZeroHero

Horton nagyon vicces es tokeletes humorerzekkel rendelkezik.. Marmint nyilvan ezt irtak neki. A mese amugy szerintem inkabb szol a felnotteknek, okosan megfogalmazott kritikak es kikacsintasok vannak benne, ami igy a 2010es evek vegen egyre aktualisabbak. PErsze aranyos, cuki es vicces is, uh a gyerekek is fogjak tudni szeretni

2018.03.26 NFG

Őszintén olyan egyszer nézhető! Nekem nem tetszett valami nagyon! Bár a története kifejezetten egyedi, a kivitelezése kicsit erőszakos és nyomasztó lett!

2018.02.11 zsani

Ez az animáció egy képeskönyvből készült, és ahhoz képest igazán szép kerek sztorit alkottak az írók. Nagyon szép tanulságos családi animáció. Cukik a karakterek.

2015.05.01 dps

Jimmy Hayward és Steve Martino egész egyszerűen valami csodálatosan elragadó rajzfilmet csinált: a klasszikus mesetörténetnek egy implicite életvédő adaptációja.

2015.06.24 ElfRider

Nem voltak elsőre szimpatikusak ezek a karakterek. De annyira édes ez a világ, szinte magával ragad, nagyon megszerettem. A kifalvai jelenetek mintha egy külön kis mese lenne a mesében. Kedvenc jelenem az a kis manó, akinek a szöszén csak pónilovak élnek... és hogy mivel táplálkoznak? Nézd meg és megtudod :)

2016.01.13 Cirmici

Nagyon aranyos mesefilm, de nem hagyott még nyomot maga után. Egyszer mindenképp megnézős mese, hiszen nevetni igazán lehet a jeleneteken és karaktereken.

2018.05.27 lengerildiko98

Nagyon kis aranyos mese a kis nutyurokkel?

2016.03.26 Yoniki

Aranyos mese, kedves szereplők, igazán úgy üzenetre nem emlékszem, de gyerekeknek jó szórakozás. Azt a sárga kis puffancs kancsal karaktert meg imádtam. Nagyon cuki volt :)