Hős

Ying xiong

2022.09.26 Erik Csok

A harcművészeti filmek egyik, hanem a legjobbja

Ez egy csodálatos film. Az a látvány, azok a tájak, és azok a harci jelenetek mind-mind aranyat érnek. Az öreg Li egyik legjobb filmje, és itt sem spórol a bunyókkal kapcsolatban. Nagyon érdekes a története, és szeretem az ilyen ázsiai harcművészeti filmeket. Csak ajánlani tudom!

2021.02.07 Eastern79

Festmény a filmvásznon

A maga idejében a legdrágább kínai film volt ez a csodálatos wuxia, amely rendkívül művészi, érzelmes és akciódús. A Névtelen (Jet Li) kalandjait követhetjük nyomon, ahogy a császárnak meséli történetét. Több szereplő nézőpontjából követhetjük a történetet, amelyben szerelem, cselszövés és ármány színezi az eseményeket: szó szerint. A rendező koncepciója az volt, hogy az egyes szekvenciák képi világa mindig az adott témához kapcsolódó, egyetlen szín köré rendeződött. A csodálatos helyszínek, kosztümök, a gyönyörű zene és a remek színészek pedig egyenesen mesterművé, illetve mára kult-klasszikussá emelték a harcművészeti filmek rajongóinak körében.

2020.11.19 elekm90

Igényes lírai film szép képekkel, bár a művészi akciójeleneteket eleinte szoknom kellett. A történetvezetés is kimondottan tetszett, a több mesélős ötlet jó döntés volt.

2019.04.26 Norbert93

Igényes és szép történet, kiváló alakítások és első osztályú filmzene, de ezek a dróton repülős meg helyből 10 métert ugráló emberkék olyan szinten lehúzták a filmet, hogy az valami nézhetetlenné vált. Inkább idétlen vagy nevetséges, mintsem művészi és látványos.

Az ázsiai filmgyártás más koncepciókon alapszik,akinek viszont ráhangolódik az agya,az be tudja fogadni.Nekem nagyon tetszettek a harci jelenetek,és a történet is nagyon jó,sok mindent tanulhatunk Kína történelméből,egy finom körítéssel megspékelve.Jet Li ismét megmutatja páratlan harci képességeit.

2015.05.04 Milanman

Gyönyörű látványvilágú, epikus történetű távol-keleti történelmi tabló, olyan mestermű, amit csak a kínai/hong-kongi filmes mesterek képesek letenni az asztalra.

2015.06.10 alex

Szép film, nagyon szép jelenetek és tájak. Mondjuk a többi már kicsit felületes, de ez inkább egy szép mese... És más mint az összes többi film, amit az utolsó években láttam (ha nem számolok egy kínai történelmi filmet a kínai repülőben). Szeretem e... Több

2015.11.19 Robi92

Nem tudtam komolyan venni ezt a filmet. Túl sok benne az ide oda ugrálás.Igaz,hogy látványos harcjelenetek jellemzik a filmet.A maga műfaján belül jó film lett.

2015.08.07 Peeves112

Nem mondhatnám, hogy túl maradandó élményt adott eme alkotás. Sajnos nem mondhatom, hogy eldobtam magam, nem lett bűn rossz szóval azt se lehet ráakasztani, hogy ez vétek az emberiség ellen, de ha egy kellemes akarok nézni nem ez fog első alkalommal eszembe jutni.