Hotel Transylvania 4 - Transzformánia

Hotel Transylvania: Transformania

Míg a korábbi részeket Genndy Tartakovsky rendezte, a film ezen részében kizárólag a forgatókönyvírásban segédkezett. A rendezést a korábbiaktól eltérően egy új páros Derek Drymon és Jennifer Kluska vállalta el. Érdekesség megjegyezni, hogy míg a korábbi részekben Adam Sandler és Kevin James szinkronszínészként szerepelt, sőt Adam Sandler produceri és forgatókönyvírói szerepekben is részt vett; ebben a részben az új rendező páros lecserélte mindkettőjüket. Erre egyik színész sem adott magyarázot, hogy pontosan miért is, azonban a két rendező ezt azzal magyarázta, hogy mivel ebben a részben mindkettőjük karaktere átalakul (szörnyből emberré és fordítva) így ezáltal így lesz hiteles a szerep, ha más hangján szólalnak meg a karakterek.Szerző: Crystaldeer

Ez az első Hotel Transylvania-film, melyet 2.40: 1 képarányban forgattak, ellentétben a franchise első három filmjével, melyek 1.85: 1 arányban készültek.Szerző: hp

A Hotel Transylvania 4 a Sony Pictures Animation 24. egészestés mozifilmje. Szerző: hp

Ez a Sony Pictures Animation második filmje az filmje az Angry Birds 2 - A film, melynek augusztusra tűzték ki a premierjét. Szerző: hp

A Hotel Transylvania 4 a Sony Pictures Animation hetedik filmje, melynek zenéjét Mark Mothersbaugh szerezte. Szerző: hp

A Sony Pictures harmadik filmje (illetve franchise-a), melynek női karakter a főszereplője. A korábbiak a Hupikék törpikék – Az elveszett falu és a A Mitchellék a gépek ellen.Szerző: hp

A Hotel Transylvania 4 Derek Drymon és Jennifer Kluska egészestés rendezői debütálása. Szerző: hp

A film forgatókönyvét a négyszeres Emmy-díjas Genndy Tartakovsky írta.Szerző: hp

A Hotel Transylvania franchise eddigi három része közel 1,4 milliárd dolláros összbevételt termelt. Szerző: hp

A franchise negyedik részében visszatérnek a trilógia főszereplőit szinkronizáló színészek, köztük Selena Gomez, Andy Samberg és Adam Sandler is.Szerző: hp

A Hotel Transylvania 4-et eredetileg 2021. december 22-én mutatták volna be, azonban 2020. április 24-én bejelentették, hogy a bemutatót augusztus 6-ra módosították. Szerző: hp

A Hotel Transylvania második filmje, melynek premierjét nem szeptemberre tűzték ki.Szerző: hp

A film főszereplőjének szinkronizálása mellett Selena Gomez producerként is kivette a részét a munkálatokból.Szerző: hp