NA

Hotel Transylvania 4 - Transzformánia (2021)

Hotel Transylvania: Transformania

Ez az első Hotel Transylvania-film, melyet 2.40: 1 képarányban forgattak, ellentétben a franchise első három filmjével, melyek 1.85: 1 arányban készültek.

A Hotel Transylvania 4 a Sony Pictures Animation 24. egészestés mozifilmje.

Ez a Sony Pictures Animation második filmje az filmje az Angry Birds 2 - A film, melynek augusztusra tűzték ki a premierjét.

A Hotel Transylvania 4 a Sony Pictures Animation hetedik filmje, melynek zenéjét Mark Mothersbaugh szerezte.

A Sony Pictures harmadik filmje (illetve franchise-a), melynek női karakter a főszereplője. A korábbiak a Hupikék törpikék – Az elveszett falu és a A Mitchellék a gépek ellen.

A Hotel Transylvania 4 Derek Drymon és Jennifer Kluska egészestés rendezői debütálása.

A film forgatókönyvét a négyszeres Emmy-díjas Genndy Tartakovsky írta.

A Hotel Transylvania franchise eddigi három része közel 1,4 milliárd dolláros összbevételt termelt.

A franchise negyedik részében visszatérnek a trilógia főszereplőit szinkronizáló színészek, köztük Selena Gomez, Andy Samberg és Adam Sandler is.

A Hotel Transylvania 4-et eredetileg 2021. december 22-én mutatták volna be, azonban 2020. április 24-én bejelentették, hogy a bemutatót augusztus 6-ra módosították.