I. E. 10 000

10,000 BC

2024.04.21 Krisz

Okádék CGI. Bugyuta történet. Nevetséges jelmez.

2023.08.22 kabel

Piramis, mamutok, kardfogú tigris?

Kétféle értelmezés lehetséges. Vagy azt gondoljuk, hogy a film egy alternatív valóságban játszódik, ahol történelmünk random, időben és tértben teljesen független elemeit összekavarjuk egy fantasyba, vagy Roland Emmerich egyszerre tolt magába mindenféle drogot, miközben a History Channelt nézte, és egy teljességgel történelmileg helytelen, kaotikus filmet dobott össze. Főszereplőnk egy szibériai mamutvadász, akinek elrabolják kedvesét, hogy Egyiptomban piramisokat építsen egy idegen civilizációnak. Fogod még a széked? Úton Egyiptomba terrormadarakkal, kardfogúakkal és háziasított lovakkal is találkoznak. Középiskolás történelem-majrécsengőm ezen a ponton már olyan hangos volt, hogy elengedtem mindenfajta kötődést fekete-fehér főszereplőinkkel. A film vége felé felébredtem, mert bevallom, a belső ötévesem nagyon szívesen látta, hogy a mamutok futnak piramisokon, mintha ez egy Temple Run film lenne. Kár, hogy ez a fajta fantáziavilág nem került bele a karakterekbe vagy a sztorikba, mely sajnos totál unalmas és kiszámítható, nulla érdekességgel.

Inkább fantasy, nincs köze a történelemhez

Nagyon szeretem a történelmi filmeket, de az I. E. 10 000 sajnos nem az. A Krisztus előtti 10 ezres esztendő még bőven az őskor (az írás megjelenéséig) és a neolitikum kora. Még 3 ezer évre vagyunk az első piramisok megjelenésétől, de már messze túl a dínókon és kardfogú tigriseken. Márpedig a filmben mindkettő szerepel. Ugyanakkor mint fantasy, működni tud a sztori, mert izgalmas és látványos szerintem. Ha a hitelességre is figyelnek négy csillagos lehetne, így inkább közepes színvonalat képvisel sajnos. Három csillag.

2023.07.02 HE7EDIK

Nem tudom, Emmerich mit szívott, mielőtt megírta a forgatókönyvet, de történelmi hűséget annyi értelme keresni benne, mint puskával szúnyogra vadászni. Ahhoz képest, hogy a kardfogú szerepelt minden poszteren, kb. két percet kapott, azt is gagyi CGI-... Több

2018.09.09 Norbert93

Sablonos és fordulat sem igazán található benne, de mivel imádom az őslényeket ezért elkalauzolt egy csiszolatlan, de megfogó filmes világba. Délutáni pihenés mellé megfelel, de semmi több.

2016.05.08 hell.l

Ezt egy fantázia filmnek kell felfogni, de ha így fogjuk fel akkor is hagy természetesen kívánni valót maga után. Egy jobb rendezővel, forgatókönyvíróval talán jobbat ki lehetett volna hozni belőle.

2018.01.10 Bob

Megjelenés előtt ígéretes volt a film, de utána sajnos nem. Kevés filmet hagyok abba a vége előtt, de ez nézhetetlen. Annyira unalmas és rosszul lett megcsinálva, hogy arra nincs kifejezés. Nem ajánlom senkinek.

2015.06.04 tamas84

Ez a film minden lehetséges szempontból wtf! Kalandfilm szeretne lenni sok rácsodálkozós jelenettel és nagy hűhákkal, de sokkal inkább tűnik paródiának, mint bármi másnak. Piramisokat építenek mamutokkal! Ne keressük a logikát a filmben, ez egy ZS kategóriás film, amit meglehetősen sok pénzből készítettek el.

2014.10.21 gandalf01

Még ilyet? Megy a rasztás mammut vadász, hogy megnézze a piramisokat. Persze a történelem előtti Egyiptomban valami fura űrlény szerű alakok zsarnokoskodnak. Nagyon mese és nagyon gyenge. Ami valamit ér a filmben, az csak a látvány. A kardfogú tikgri... Több