Képzeletbeli

Imaginary
Krisz
DeWanda Wise
DeWanda Wise

Az Öt éjjel Freddy pizzázójában és az M3GAN mögött álló Blumhouse egy újabb eredeti horrorral jelentkezik, amely a képzeletbeli barátok ártatlanságát idézi meg - és felveti a kérdést: vajon tényleg a gyermeki képzelet szüleményei, vagy valami sokkal félelmetesebb rejtőzik… Több

Rendező: Jeff Wadlow
Premier (HU): 2024.03.07.
Forgalmazó: Prorom

KULCSSZAVAK

2024.04.22 Török389133

Nem volt ez rossz film. Az eleje még kicsit unalmas, de a második fele egész érdekes. Egyszer nem rossz megnézni.

2024.03.07 Jocpappa

10/2.5 – A következő 3 év legrosszabb mozis élménye

Nagyon csodálkoznék, ha a következő ~3 évben ennél rosszabb filmet látnék moziban... Minden aspektusában pocsék és komolyanvehetetlen. A színészek (különösen a gyerekszínész) valami elképesztő szinten alulmúlhatatlanok. A sztori észveszejtően röhejes. Unalmas. Parodisztikus jellegű. Sokszor nem tudtam elhinni-eldönteni, hogy komolyan gondoltak-e egyes jeleneteket, vagy humornak szánták. Aztán rá kellett eszmélnem, hogy amit látok, sajnos nem szándékosan gagyi, tényleg komolyan gondolták. Horrornak elképesztően híg, misztikus gyerekfilmnek túl erős. (Nem jó értelemben erős...) Sem a kezdő horrorosokat, sem a mindenevő horrorrajongókat nem buzdítom a megtekintésére. Biztos vagyok benne, hogy bárki jobban jár, ha kihagyja.

2024.03.25 Juki-onna Nézhetetlen

Szabályok, ha lemegyünk a pincébe: ne nézz körül, ne időzz sokáig lent, ne beszélgess senkivel, és senkit és semmit ne hozz fel!

Furcsa, hogy már egy játékmackóból is horrorfigurát csinálnak. Nem jut más az eszükbe a film készítőinek? Kérdem én: Hol vannak a nagy és híres forgatókönyvírók? Egy maci? Ezek lennének az új képzeletbeli barátok? Nekem volt mackóm gyermekkoromban, d... Teljes kritika

2024.03.18 stevepisti

Az összes horrorklisét sikerült belepasszírozni az ilyen típusú filmekből. Jump scare-ekből is kaptunk egy párat, az olcsóbbik fajtából. Hiába minden igyekezet, ez is csak egy gyenge tucathorror lett. Nem ajánlom!

2024.04.21 Krisz

Mostanában nem túl erősek a Blumhouse cuccok, és ez fáj. Ez a Képzeletbelire is igaz. Már ijesztő volt, hogy nagyon hasonlít a koncepció a nem is olyan régi M3GAN-ra. Ami szintén nem volt a horror csúcsa. Hát ez sem lett az. Alapból elég nehéz lett v... Több

A film 40 773 674 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 17 302 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Az első trailert az Öt éjjel Freddy pizzázójában előtt mutatták be, szinte kizárólag hangeffektekből állt egy üres képernyő felett, arra ösztönözve a nézőket, hogy a saját képzeletüket használják.Szerző: csd

Jeff Wadlow rendező a Poltergeist - Kopogó szellem (1982) című filmet említette, amely hatalmas inspirációt jelentett a számára a Képzeletbeli alkotásánál.Szerző: csd