Végtelen víztükör

Infinity Pool

2023.12.22 csontmániákus

Disznófejű Nagyúr

Ahogy Ady leírta, a pénz mindennek a mozgatórugója. Egész életedben csak azért küzdesz, hogy legyen pénzed. Van, ki csúszómászóvá válik, csak hogy pénzhez jusson. Nos ebben a filmben más szögből látjuk a pénz hatalmát, a gazdagok szemszögéből. Kik undorítóbbnál undorítóbb dolgokat követtek el következmények nélkül. Csak elő kellett szedni a pénztárcájukat, és minden megoldódott, így korlátok nélkül szinte állatokká váltak szereplőink. Ez a film jól megmutatja, hogy miért van szüksége a társadalomnak szabályokra, és hogy mennyire fontos lenne, hogy mindenkire egyaránt érvényes legyen. Na jó, de miért adtam 2 csillagot egy ilyen tanulságos filmre? Mert nagyon sok mindent elrontottak, unalmas volt a story, sok feleslegesen hosszú jelenet, a színészek se voltak valami jók. A mondanivalóját a történetnek is lehetett volna picit egyértelműbben tálalni. A látványvilág legalább szebb volt, mondjuk, nekem azért tetszett nagyon, mert élőben is jártam azokon a helyeken Horvátországban. Sokáig nem értettem, hogy minek azok a klónozások a történetbe, de szerintem az író így akarta szemléltetni, hogy egy emberben mennyiféle vágy, ösztön rejlik, és hogy mennyire más személlyé válik ezek befolyására. Vagyis remélem, hogy ezt akarta vele szimbolizálni, örülnék neki, ha valaki ezt jobban elmondaná nekem, ha más elmélete van. Alapjáraton a filmet nem ajánlom, mert tényleg voltak benne kiakasztó jelentek, és igaz, hogy nagyon jó a mondanivalója, de nem volt élvezhető a nézése.

David Cronenberg öröksége!

Brandon Cronenberg már-már túlszárnyalja az édesapját. Pedig David Cronenbergnek nehéz az öröksége. Egy ennyire kultikus rendező sarjának lenni egyszerre lehet hatalmas kiváltság és mélysötét átok. Ekkora „véres” hátszéllel talán könnyebben jut le... Teljes kritika

2023.02.16 kabel

Sötét és szürrealista dráma

Ez egy remek lélektani dráma enyhe sci-fi és szürrealisztikus elemekkel. A történet metaforikus és kicsit repetitív, ugyanakkor rengeteg teret ad a szimbolikájának, és több oldalról is lehet megoldása. Mia Goth és Alexander Skarsgard alakítása zseniális, remekül passzolnak ebbe a Cronenberghez képest elég visszafogott body horror történetbe. A film akár egy A24 film is lehetne, tempója, karakterei és témaválasztása tökéletesen beleillik abba a műfajba. Ugyanakkor valószínűleg nem mindenkinek fog bejönni, és aki egy egyenes értelmezést keres filmekben, az valószínűleg csalódni fog.

2023.03.26 Caravaggio1978

Durranásnak készítették, de fel sem szisszent

Nem kezdek bele a szokásos elemzésekbe szerintem, talán nyomasztó, de nekem inkább unalmas volt, kinek mi az ingerküszöbe. Mia Goth szerintem jobban járt volna, ha felnőttfilmes vonalon mozogna, szerintem testhezállóbb lenne, bár ebből jóval több pénzt kaszál a pár pontos színészi tehetségével. Ez olyan, mint a zene, attól, hogy valaki meztelenül vonaglik a klipben, még nem feltétlenül lesz sztár, bár erre is van példa. Vissza a filmhez. A klón elég gyorsan fejlődik, nálam ez már mínusz két csillag. Alexander Skarsgard egész jól alakít (nem, a jótól messze van), nem dobtam egy hátast, se ettől, se Az északiban nyújtott teljesítményétől. Az az egészről a véleményem, hogy ez a valóság, ilyenek mennek a világban, de filmre viszik, és az emberek azt hiszik, ez csak fikció. Nem elég nyitott szemmel járni, látni is kellene.

2023.03.11 Eastern79

Végtelen szenvedés

Brandon Cronenberg legújabb agymenése nem üti meg azt a magas szintet, amit az előző filmjével kijelölt. Szürreális meséje a társadalmi különbségekről túlságosan nyomasztó és nyers ahhoz, hogy bármennyire is élvezhető legyen, bár igaz, hogy Mia Goth nem tartozik a kedvenceim közé, lehet, ezért sem nyerte el a tetszésemet. Alexander Skarsgard játéka zseniális, talán ez az egyetlen pont, ami kiemeli az átlag thrillerek közül, ugyanis most a Cronenbergekre oly jellemző body horror faktor is jócskán szint alatt van, mind mennyiségi, mind minőségi szempontból. Az Infinity pool így egy szükségtelenül és eltúlzottan nyomasztó, és ezáltal inkább zavaróan nyugtalan utazás, mintsem élvezhető mű. Kivéve, ha szereted rosszul érezni magad.

2023.08.24 Juki-onna Nézhetetlen

Egy ostoba történet szánalmas végterméke. Borzalmas volt!

Nem ismerem Brandon Cronenberg munkáit, de az biztos, hogy ez a film után óvatosan közelítem meg a filmjeit, ha lehet, inkább elkerülöm. Újra egy mű, ahol a forgatókönyvíró és a rendező is egy azon személy. Nem tudtam, hogy mire vállalkozom, mikor elkezdtem nézni a filmet, gyanútlan és ártatlan voltam a film előtt, viszont utána úgy éreztem, hogy meghülyültem. Egy szürreális, erőszakos, nyivákolós hülyeség. De azt hiszem, a szürreális sem a megfelelő szó erre a filmre. Nincs kategória, amibe be tudnám sorolni. Ilyen filmeket fognak készítenek a jövőben? Az vagy a felemelkedése lesz a filmiparnak vagy a teljes összeomlása. Én az utóbbit gondolom. Egy kritikában azt olvastam, hogy a rendező még nem készítette el a remekművét és, hogy várjuk. Én biztosan nem! Persze, ez az én véleményem. Mindenki döntse el maga!

2023.11.14 HungarianVoice

Tipikus példa arra, amikor van egy jó ötlet, de nincs koncepció hozzá társítva, hogy a filmes élmény is nagyot üssön.