Pablo Larraín

A First Ladyt, Jacqueline Bouvier Kennedyt a világ egyszerűen csak Jackie-ként ismerte meg. Az amerikai történelem egyik legfiatalabb elnökfelesége volt, mindössze harmincegy éves, amikor Kennedyt beiktatták. Az egész ország rajongott érte, nagy szerepe volt abban, hogy JFK elnöksége alatt… Több

Zene: Mica Levi
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Németország, Egyesült Királyság, Franciaország, Kína, Chile
Premier (HU): 2017.02.09.

2021.09.17 stewie_griffin_2005

A film nem olyan nagy szám, meg sok minden nem is történik benne, csak a főszereplő érzelmeit mondja el, de Natalie Portman olyan jól alakít, hogy miatta mégis jónak mondom. Bár a Fekete hattyúban lévő szerepét nem múlja felül, de megérdemelte az Osc... Több

2017.02.15 ArpiHajdu és Réci

Hitelességre törekszik

A film kapcsán belegondoltam abba, hogy szegény J. F. Kennedy halála (talán) ismertebb, mint maga az élete volt. Nyilván merész kijelentés ez az USA egykori elnökéről, ám ahhoz kétség sem férhet, hogy a merénylet, amelynek áldozata lett, bejárta az e... Teljes kritika

2017.03.04 GedyPapa

Natalie Portman alakítása. Ezzel leírható ez a film, hiszen ez az, ami megmarad, ami segít átadni a sztorit. Direkt meghallgattam egy eredeti interjút Jackivevel és tényleg át tudta adni a hanghordozást és az outfitet is. Jó film volt szerintem!

2017.12.27 MP170506

Lassú, nem egy izgalommal teli film. Mégis egy igazán megrázó és elgondolkodtató film. A főszereplő nagyon hiteles alakítást nyújtott, nagyon tetszett!

2017.02.23 diumiu

Az ötlet nagyon jó, hogy a feleség szemszögéből mutatják be az események, nekem tetszett. A film számomra nyomasztó volt, de Natalie Portman játéka fantasztikus, illetve a zene és a ruhák kiemelkedőek voltak.

A film összbevétele 24 270 399 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 33 515 480 forintot termelt. A hazai mozik összesen 25 028 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film költségvetése 9 millió dollár volt és jelenleg 13 millió bevételnél tart világszerte.Szerző: Bob

Pablo Larraín kérte Noah Oppenheim forgatókönyvírót, hogy a First lady tv-műsorát, amelyben körbevezeti a nézőket a Fehér házban, építse bele a szkriptbe, ugyanis szerinte ez tökéletesen megmutatta Jackie azon arcát, amelyet a nagyvilág felé mutatott.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Pablo Larraín, chilei származású rendező csak akkor volt hajlandó elvállalni a munkát, hogyha Jackie Kennedy szerepét Natalie Portman-ra osztják. Szerző: ArpiHajdu és Réci

Darren Aronofsky már igen korán felfigyelt a Noah Oppenheim által írt forgatókönyvre, azonban nem rendezőként, hanem producerként szeretett volna részt venni a munkálatokban. Aronofsky ajánlotta Natalie Portman-t is a főszerepre, akivel korábban már sikerre vitték a Fekete hattyú című filmet.Szerző: ArpiHajdu és Réci

(2017. 02. 10.)
Temetni veszélyes
Szép, szép, szép – Jackie Kennedy, Natalie Portman, no és Pablo Larraín életrajzi filmje is szép, sőt mi több: gyönyörű. De vajon érdekes is? LÁSZLÓ FERENC KRITIKÁJA. Több

(2017. 02. 09.)
Élni és éltetni tovább
Lehetett volna belőle „egyszereplős”, bulvárfilm, ám a Jackie inkább arra vállalkozott, hogy egy összetört, tartását mégsem vesztő, valódi ember portréját rajzolja meg. Zseniálisan sikerült neki. Több

(2017. 02. 11.)
A világ leghíresebb özvegyéről, Jacqueline Kennedyről forgatott filmet a chilei filmes, Pablo Larraín. Nem is akármilyet: egyszerre mutatja meg a First Lady nagyságát, politikai érzékenységét, a szerető anyát, a gyászoló szerelmest és a saját lelkiismeretével harcoló mártírt. Natalie Portman pedig talán élete legjobb alakítását nyújtja a karakter k... Több

(2017. 01. 31.)
Nem egy meghatározó, évtizedeken átívelő emlékezetre érdemes klasszikus, ugyanakkor az már ezen a filmen is látszik, hogy Larraín nem egy egy Oscarig elálló, tiszavirágéletű örökséget épít.
8/10 Több

Értékelés: 7.5/10
(2017. 02. 03.)
Történelmileg egy igen rövid időszakot mutat be, de ez is elég arra, hogy megismerjük Jackie-t, az igazit. Bárkinek tudom ajánlani, már csak Portman alakítása miatt is. Érzelmes, de nem giccses. Legtöbbször szomorú, de vannak vidám és vannak elgondolkodtató pillanatai is. 7,5/10 Több