A fiú és a szürke gém

A fiú és a szürke gém

君たちはどう生きるか

Az édesanyja után vágyakozó fiatal Mahito egy olyan birodalomban találja magát, ahol az élők és a holtak világa közötti határok elmosódnak. Itt az élet és a halál körforgása összefonódik, és egy olyan helyet jelöl ki, ahol a halandóság megáll, és új kezdetek születnek.
Hayao Miyazaki legújabb… Több

Forgatókönyvíró: Genzaburô Yoshino
Ország: Japán
Premier (HU): 2024.01.04.
Forgalmazó: ADS Service

2024.03.15 Artemisia

Út az érettséghez

Hayao Miyazaki az anime legnagyobb élő mestere, akit nem véletlenül neveznek a „japán Walt Disney”-nek. Immár több mint 5 évtizedet felölelő munkásságával olyan legendás rajzfilmeket ajándékozott a világnak, mint a Nauszika - A szél harcosai, a Lap... Teljes kritika

2024.01.05 ZiggityZag

Ez a film egyszerűen gyönyörű. Épp olyan, amit Miyazakitól már megszokhattunk. Mindenképp érdemes beülni rá, mert egy mestermű.

2024.02.06 Viktória401828

Nem rossz, de nem is olyan jó...

Érdekes és színes történet és képi világ, izgalmas, helyenként vicces, és leköti az ember figyelmét. Viszont nekem hiányzott belőle kicsit a lélek. Se nem volt annyira tanulságos, se nem volt mély. Egyszer sem éreztem, hogy küszködni kell a könnyeimmel. Egyszer-kétszer el lehet nézni, de nem ezt vártam. Ettől függetlenül jó volt.

2024.01.04 Gulyware

Bár nem vagyok egy nagy manga rajongó, de szerintem ezt a filmet egyszerűen látnia kell mindenkinek. Fantasztikusan szép. Imádtam!

A film 101 667 865 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 43 319 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A Studio Ghibli első produkciója, amely IMAX-formátumban is megjelent.Szerző: csd

A filmtörténelem első animációs filmje, amely megnyitotta a Torontói Nemzetközi Filmfesztivált.Szerző: csd

Hayao Miyazaki eredetileg 2020 nyarán szerette volna befejezni és bemutatni a filmet, hogy a megjelenés dátuma egybeessen a tokiói nyári olimpiával, amelyet azonban a COVID-19 járvány miatt 2021-re halasztottak.Szerző: csd

A New York-i Filmkritikusok Körétől 2023-ban megkapta az év animációs filmje elismerést.Szerző: csd

(2024. 01. 15.)
Az élet szép, még ha véges is
Miyazaki Hayao talán a legnagyobb hatású alkotó az animerendezők között – és noha évek óta állítja, hogy elérkezettnek látja az időt a nyugdíjba vonuláshoz, azért mindig támad egy új ötlete. A szokásos keserédes témákkal, gyermek főhőssel és mágikus trutyikkal érkezett hát A fiú és a szürke gém. Több
Vadócok
2018