A film nyitójelenete egy Tudományos kongresszuson játszódik, ahol Professzor Barbenfouillis megpróbálja rávenni tudóstársait, hogy tartsanak vele a Holdra induló expredícióján. Miután a terveket jóváhagyják a tudósokat kilövik egy speciális űrhajóval, amit egy óriási ágyú lő ki. A rakétaszerű hajó a Hold szemében landol, ami antropomorf lényként ábrázolnak. A Holdon találkoznak a barátságtalan holdlakókkal akik a királyuk elé viszik a tudósokat. Miután a tudósok felfedezik, hogy az ellenség könnyen füstté válik pusztán az esernyő hegyének az érintésétől, sikerül visszjutniuk a Földre, ahol hősként üdvözlik őket.
(rbernadett)Nevezném a filmművészet,, korai reneszánsz"-ának.Elkezdődött a művészet történetének ezzel az egyik legsokoldalúbb fejezete,a fantasy.Sci-finek is elmondható simán, ám itt a legkorábbi elképzeléseket támaszkodnak.Olyan, mintha egy UFO-témáról szóló d... több»
Az előző hozzászólók már annyira felmagasztalták, hogy jómagam már írni sem tudok mit. Annyi bizonyos, hogy a filmezés gyökere Meliés mestertől ered és ez az ő legismertebb, legnépszerűbb filmje, tehát a filmművészet alapköve, ami értelmet adott a mozgókép világának és útjára indította magát a filmet és a mozizás intézményét.
Bennem az az elképzelés élt, mindaddig, amíg ezt a filmet meg nem néztem, hogy a régi filmek egyszerűen dögunalmasak, hogy lényegében semmiről sem szólnak. Méliès szerintem mesterművet alkotott ezzel. Időtálló, nem is tudom, hogy láttam-e más olyan filmet, amiről azt merném állítani, hogy ugyanilyen időtálló lesz majd.
A film megtalálható a Steven Jay Schreider által összeállított "101 Sci-Fi Movies You Must See Before You Die" (Magyarul annyit tesz: 101 Sci-fi film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz) című könyvben. (2009)
(dulkap)Az amerikai együttest Smashing Pumpkins -t ez az alkotás inspirálta a díjnyertes ''Tonight Tonight'' c. videoklipjüket.
(citizenfour99)Martin Scorsese a 2011-ben elkészített A leleményes Hugo c. filmet, melyet Georges Mélies-nek ajánlott.
(citizenfour99)4-évvel korábban 1898-ban Egy méterre a Hold (1898) c. alkotásban Georges Méliés ábrázol egy csillagászt egy teleszkóppal aki a holdat kémleli.
(citizenfour99)2002-ben mindenki legnagyobb meglepetésére Franciaországban a film leghosszabb vágatlan verzióját találták meg, amely kézzel volt színezve.
(citizenfour99)Georges Méliés a film elkészülte után tönkrement, mivel a pénzt nem ő kapta a film után, hanem Thomas A. Edison keresett vele egy vagyont.
(citizenfour99)A kínai lány (1967) c. filmben az egyik szereplő : Jean-Pierre Léaud-nak a karaktere megemlíti ezt az alkotást, mikor a filmművészetről diskurál.
(citizenfour99)Szeretnéd használni a Mafab értékelését a weboldaladon?
Használd ezt a HTML-kódot »