Utazás a Holdba

Utazás a Holdba

A Trip to the Moon

A film nyitójelenete egy Tudományos kongresszuson játszódik, ahol Professzor Barbenfouillis megpróbálja rávenni tudóstársait, hogy tartsanak vele a Holdra induló expredícióján. Miután a terveket jóváhagyják a tudósokat kilövik egy speciális űrhajóval, amit egy óriási… Több

Forgatókönyvíró: Georges Méliès
Ország: Franciaország
Premier: 1902.09.01.

2023.08.17 Yosihiro

Egy utazás

Egy ikonikus filmet nézhettem meg ebben a szűk 20 percben. Nekem a meglátásom az, hogy ebben az időben ez a film alapját indította el. Igazából az érzelmek filmre való vételére „egyik az elsők közötti” moziját láthatjuk. A rendezés még kezdetleges, ... Teljes kritika

2019.06.07 Norbert93

A mozizás Hajnalcsillaga

Az előző hozzászólók már annyira felmagasztalták, hogy jómagam már írni sem tudok mit. Annyi bizonyos, hogy a filmezés gyökere Meliés mestertől ered és ez az ő legismertebb, legnépszerűbb filmje, tehát a filmművészet alapköve, ami értelmet adott a mozgókép világának és útjára indította magát a filmet és a mozizás intézményét.

2022.07.28 JRD

Az Alfa és az Omega

A filmtörténet első látomásainak egyike. Érdekes, korának határait átlépve filmtrükkökkel kápráztatja el (ma is) a nézőket. Korát meghaladta a rendező, ez tagadhatatlan. Mindenképpen ajánlom mindenki figyelmébe. Szóval, filmre fel és jó szórakozást!

2018.07.20 Gergő528

A filmtörténelem egyik mérföldköve, egy időtálló és érdekes alkotás. 100 éve készült ez a film, de még mindig sokak egyik kedvenc filmje köztük az enyém is. Ezzel a filmmel megjött a kedvem, hogy más régi felmeket is megnézzek.

2019.12.11 Timon

Nevezném a filmművészet,, korai reneszánsz"-ának.Elkezdődött a művészet történetének ezzel az egyik legsokoldalúbb fejezete,a fantasy.Sci-finek is elmondható simán, ám itt a legkorábbi elképzeléseket támaszkodnak.Olyan, mintha egy UFO-témáról szóló d... Több

A film megtalálható a Steven Jay Schreider által összeállított "101 Sci-Fi Movies You Must See Before You Die" (Magyarul annyit tesz: 101 Sci-fi film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz) című könyvben. (2009)Szerző: dulkap

Néhány képkocka szerepel a Queen's "Heaven for Everyone" c. klippjében is.Szerző: citizenfour99

Naggyából 30 jelenetből lett komponálva az alkotás.Szerző: citizenfour99

Az amerikai együttest Smashing Pumpkins -t ez az alkotás inspirálta a díjnyertes ''Tonight Tonight'' c. videoklipjüket.Szerző: citizenfour99

Martin Scorsese a 2011-ben elkészített A leleményes Hugo c. filmet, melyet Georges Mélies-nek ajánlott.Szerző: citizenfour99

Az Esernyő Akadémia
Orville