The Lorax
Lorax

A Lorax egy különös teremtmény, aki nem csak rettenetesen házsártos, de ráadásul imádnivaló is. Történetünk hőse meg akarja találni őt, hogy végre megszerezhesse álmai hölgyének szívét. A Lorax azonban titokzatos lény, aki minden áron meg akarja védeni a… Több

Forgatókönyvíró: Dr. Seuss, Cinco Paul, Ken Daurio
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Franciaország
Premier (HU): 2012.10.18. | Netflix (2022.09.01.) | HBO Max (2024.01.01.)

2022.03.04 JRD

Egy igazi oktatómese...

Jó animáció, jó zene és mély mondanivaló. Hogyan válik az idealista fiúból meggondolatlan üzletember? Vajon Lorax győz, vagy a pénz? Ha elpusztítjuk a környezetünket, van esélyünk rendbe hozni azt? Hiszen ami megtörtént, az már megtörtént. Ezeknél fajsúlyosabb kérdéseket is boncolgat a mindenképp gyerekeknek kötelezően megnézendő animációs film. Szóval, ha leülsz és megnézed, tutira jól döntöttél! Kalandorok! Filmre fel, és jó szórakozást!

2020.07.13 Artemisia

Ha majd kivágtad az utolsó fát...

Dr. Suess műveire jellemzően szellemesen kombinálja a negédes kivitelezést a rendkívül súlyos üzenettel. Egy utópisztikus világot mutat be, ahol minden mesterséges és mű, egy valódi fát vagy fűszálat sem találni egész Amkelfalvában. A friss levegőt p... Teljes kritika

2021.09.25 Timon

Felettébb ötletes bemutatása a fogyasztói társadalom (jelentős részének). Ugyanakkor van benne néhány érezhető túlzás. Mindenesetre a tanulság minden korosztály számára könnyen vehető. Szép zenei/dalbetétei még egy fokkal egyedibbé teszik. 10/10

2017.08.17 mamiéstöti2

Egyedi képi megjelenítésű mese, mely tele van a mai fiataloknak szóló tanulsággal, amire egyre nagyobb szükség is lenne, ebben a modern világban. Nagyon tetszett.

Egy jól megrajzolt aranyos,családi mese.Szépek a benne lévő karakterek,jól vannak megrajzolva,tetszik a zene,érdekes a történet,ajánlom mindenkinek.Gyereknek,felnőtteknek egyaránt,nem bánják meg.

A "Gru" (Despicable Me; 2010) című filmben Margo Lorax fotóval ellátott pólót visel. Mindkét animációs film az Illumination Studió munkája.Szerző: diumiu

A három halacska egy rövid ideig a Mission Impossible zenéjét dúdolja.Szerző: mamiéstöti2

Ez az első feldolgozás, amiben az Once-ler teljes mértékben emberként van bemutatva.Szerző: kázsé

Danny DeVito volt a Lorax hangja a spanyol, orosz, olasz és német szinkronban is.Szerző: kázsé