Lost Highway - Útvesztőben (1997)

Lost Highway

Maár István   2021. 01. 28.

A legjobb Lynch film nekem.

hsanya182   2015. 08. 06.

Igazi misztikus, a tudatot lebilincselő, nyomozós művészfilm! A tudattalan metamorfózisának rejtelmeit elvont módon ábrázolja, és melyre hogy rájöjjünk, aktív figyelmet és egyfolytában cikázó gondolatokat vonz be! A film a kéjgyilkosságról, féltékeny... több»

Deku   2017. 10. 25.

Nagyon tetszett ez a film, a helyén voltak a jelenetek, nagyon jó vágásokkal dolgozott a rendező és szerintem ennél többet nem is várhatnánk. Igazán erős és karakteres vonásokkal rendelkezik.

Sabnock Sanatory   2020. 11. 22.

Bill Pullman egyik, ha nem a legjobb szerepe. Nem a kedvenc színészem, de itt nagyon jól teszi a dolgát. David Lynch nagyszerű rendezése egy szürreális és hihetetlen világ, ahová kalauzol minket. Időtálló misztikus thriller.

Owotonor   2019. 02. 12.

Összehasonlíthatatlanul egyedi atmoszféra, hihetetlen jelenetek sokasága ami bár értelmetlennek tűnhet nagyon szórakoztató a rejtélyessége miatt, ugyan a Mulholland Drive jobb alkotás volt ennél de ez is ott van ahol lennie a kell, a kedvenceim között.

fancsi094   2015. 06. 15.

Szerintem az egyik legjobb Lynch-film, bár a hangulata meg sem közelíti a Mulholland Drive-ét, vagy a Kék bársonyét. Nem is nagyon lehet mit írni róla, hiszen olyan szempontból tökéletes káosz ez is, hogy nincs egységes értelmezés és magyarázat az eseményekre.

anita9215   2016. 05. 08.

Ahogy a címe is írja tényleg egy teljes útvesztő mivel én totál elvesztem benne és nem értettem a szitut. Az első pár perc még egész jónak ígérte a filmet aztán egyre inkább lejtőre került a sztori. Bonyodalmas lett a történet és a végétől pedig sokkal többre számítottam. Kár érte.

Marilyn Manson
Patricia Arquette

Marilyn Manson a film végén feltűnik a lejátszott pornófilmben.

David Lynch azt nyilatkozta, hogy ez a film és a Twin Peaks: Tűz, jöjj velem! (1992) ugyanabban a világban játszódik.

(ps)

Fred háza a rendező, David Lynch saját tulajdona, amit Lynch maga tervezett.

(ps)

Ez volt Richard Pryor utolsó filmje.

(ps)

Fred és Renee kanapéja fölött három festmény látható. Ezeket David Lynch exfelesége festette.

(ps)

Ez volt Robert Blake utolsó filmes szerepe.

(ps)

Mr. Eddy egy IMI Desert Eagle 357 Magnum típusú maroklőfegyvert hord.