Lovagregény

Lovagregény

A Knight's Tale

William Thatcher (Heath Ledger) egyetlen álma, hogy a lovagi tornák bajnoka lehessen a középkori viadalokon. Csak egy baj van, Thatcher nem lovag, hanem egyszerű alacsony származású fegyverhordozó. Egy nap azonban lehetősége nyílik megmérkőzni valódi küzdelemben, és rájön, ez az élet való neki,… Több

Premier (HU): 2001.12.06.

2023.12.13 Ари Шандор

Soha nem kapcsolom el...

...ha nagy ritkán tévézek és beleakadok. Szerintem egy zseniális alkotás. Kiválóan pakolják bele a Queen zenét, a táncot a középkori környezetbe. Nem erőltetett egyáltalán. Paul Bettany talán legjobb alakítása a Gengszterek gengsztere c. filmben volt, de ebben a filmben is sokat tesz hozzá. Bár az egész gárda kitett magáért. Ez egy százszor nézhető laza délutáni családi remek...

2022.07.10 Artemisia

a nap véleménye

Középkor másképp

Geoffrey Chaucer remekműve, a Canterbury mesék sajátos módon ihlette meg Brian Helgeland rendezőt. Filmjéhez, a Lovagregényhez ugyanis Chaucer művének első elbeszélését vette alapul, bár a történet nyomokban sem egyezik az eredetivel. Sőt, Helgeland ... Teljes kritika

2018.03.24 Filmelemző

Nagyon nagy kedvencem ez a film, még ha valóban nem is tekinthető igazi történelmi filmnek. A Chaucer korában, XIV. század végén játszódó vígjáték tele van poénokkal, látványos jelenetekkel, középkori párbajokkal, mai humorral átszőve. Nekem tetszett. Értékelésem: 7.5 pont.

2015.12.31 Jerico

Nagyon szórakoztató, stílusos film, érdekes karakterekkel, humoros jelenetekkel, valódi mesét elénk tárva. Értékelés: 10 / 8

Semmi köze a történelemhez,ezt tudjuk az amerikaiakról,ez a tantárgy nagyon nem megy nekik.Nem volt egy nagy film,de nézhető.Akciódús,és vannak benne izgalmas jelenetek.

Shannyn Sossamon a filmben nyújtott alakításáért jelölve volt az MTV Movie Award legjobb feltörekvő színésznek járó díjára.Szerző: mamiéstöti2

Mikor Chaucer először mutatja be Sir Ulrichot a közönségnek, elsőre azért marad el az éljenzés, mert a cseh statiszták nem értették, mit mond Paul Bettany.Szerző: kázsé

Heath Ledger véletlenül kiütötte a rendező Brian Helgeland egyik fogát egy seprűnyéllel, mikor a lovagi tornát próbálták szemléltetni. Szerző: kázsé

Az a rész, mikor Jocelyn megkéri Williamat, hogy hozza a legrosszabb formáját a tornán szerelme bizonyításául, egy 12. századi Lancelot és Ginever szerelmét feldolgozó költeményből lett átemelve.Szerző: kázsé

(2017. 02. 26.)
Brian Helgeland nem volt szívbajos, profi forgatókönyvíróként (többek között a Szigorúan bizalmast is neki köszönhetjük) elengedte a fantáziáját és összehozott nekünk egy dögös középkori romkomot, amelynek a rendezését is bevállalta. 8/10 Több
Trónok harca
2011