Mad Max

A posztapokaliptikus vízió helyszíne Ausztrália. A civilizáció már szinte nyomtalanul eltűnt, portyázó bandák fosztogatnak zsákmány után kutatva, hátha van még valami használható. Max Rockatansky (Mel Gibson) zsaru, férj és családapa volt, miután azonban mindent elvesztett, bőrszerkót húzott,… Több

Rendező: George Miller
Zene: Brian May
Ország: Ausztrália
Premier (HU): 1986.09.11. | HBO Max (2022.06.06.)
Több

2024.02.07 Schumy1

Elég későn volt alkalmam megnézni a filmet, de egyből magával ragadott a történet, a képi világ, a kicsit állatsága, s onnantól etalonná vált. 100 milliószor láttam már, s nem tudom megunni. Remek színészi játék, remek forgatókönyv. Számomra Mel Gibson legjobb filmje.

2018.01.11 Artemisia

A film megítélésénél feltétlenül figyelembe kell venni a korát is. Ennek megfelelően nem elsőosztályú a képminőség, nem modernek a díszletek, a cselekményvezetés is más volt akkoriban, alapvetően más volt a filmek struktúrája, így ha eltekintünk ezek... Több

2016.05.22 Yosihiro

Valjuk meg őszintén ez lehet kultuszfilm de lehet egy rosszulsikerült alkotás is . Kinek mi a nézőpontja. Összeségéebn a történet nehezen emészthető néha az ember elkapja fonalat néha elszáll. Talán az akciók teszik érdekessé de nekm mel G miatt értékes fil de csak a 3 csillagot kapta meg ezért ! :)

Gibson ezzel az apokaliptikus akcióthrillerrel indította be a karrierjét. Szürrealisztikus képek, a rideg valóság fura ábrázolása, modernkori westernfilm újkori harcosokkal, gépparipákon száguldva. Brutális, letaglózó film. A modernkori véres valóság ábrázolása.

2015.10.08 TribeBubu

Sokaktól hallottam, hogy szenny- vagy B-film, de nálam óriási kedvenc. Semmi túlbonyolított sztori, egy egyszerű bosszútörténet kocsikkal, motorokkal, látványos üldözésekkel, szenzációs kaszkadőrökkel és kiváló színészekkel. Kell még valami egy akciófilmhez?

A nagy üldözési jelenet során az egyik motorost fejbe találja egy repülő motorkerékpár. A szóbeszéd ellenére a színész nem halt bele sérüléseibe, sőt igazság szerint amint leálltak a kamerák, felállt és elsétált.Szerző: Zsolt Zsolt

A film összesen 100 milliós bevételt termelt, ami rendkívüli az alacsony költségvetéséhez képest.Szerző: phanzetomox

Abban a jelenetben, amelyben a motoros banda benzint lop a tankerből, nem használtak semmilyen biztonsági hevedereket. A jelenetet teljes egészében élesben vették fel.Szerző: ps

A nagy üldözési jelenet során az egyik motorost fejbe találja egy repülő motorkerékpár. A szóbeszéd ellenére a színész nem halt bele a sérüléseibe, sőt, igazság szerint amint leálltak a kamerák, felállt és elsétált.Szerző: ps

Értékelés: 8.5/10
(2015. 05. 21.)
A nevem: Rockatansky
Mára már kultikusnak számít a Mad Max, de kevesen tudják, hogy bő 20 évig a legtöbb hasznot hozó legkisebb költségvetésű film Guinness rekordját is tartotta George Miller rendezői debütálása. De még kevesebben tudják, mi „Mad” Max családneve. Több

(2015. 05. 01.)
Ausztráliának elég volt egyetlen alkalom, hogy feltegye magát a filmes világtérképre. Egy filmőrült orvos iszonyatosan kevés pénzből összerakott egy őrülten jó autós-motoros bosszúfilmet, amelynek a főszereplője egy teljesen ismeretlen színész volt, aztán a nép megnézte, és rájött, hogy ez neki kell! Világsiker lett a Mad Max, Mel Gibson sztár, Geo... Több