Madman (1981)

Madman

Madman

Kóborló   2022. 03. 22.

Csak egy újabb Péntek 13-klón

Amikor az elmúlt napokban kiválasztottam eme filmet esti szórakoztatásomra, nem gondoltam volna, hogy ekkora csalódásban lesz részem vele kapcsolatban, hisz több olyan tényező is megtalálható volt elöljáróban benne, ami arra sarkalt, hogy szórakoztat... teljes kritika»

Filmbarbár   2019. 05. 18.

Horrorfilm alváshoz

A Madman az éppen csak elkezdődött 80-as évek slasheráradatában elbújó B kategóriás rémmese, amelynek szerintem az lett a veszte, hogy ekkoriban túltengés volt ilyen jellegű alkotásokból, ráadásul ez a produkció képtelen volt versenyezni a nagy rivál... teljes kritika»

A forgatást 1980. szeptember elején kezdték meg és 1981. március közepén fejezték be.

(Kóborló )

A film rendezőjének, Joe Giannone-nak (1946-2006) ez volt az egyetlen filmrendezése.

(Kóborló )

A filmbéli Madman Marzot alakító Paul Ehlersnek, sok gondja volt a filmben használt műlábai miatt, mert azok nagyon csúszósak voltak.

(Kóborló )

A filmbéli TP karakterét alakító Tony Nunziata (1958-2009) két dalt is énekelt a film zenéi közül.

(Kóborló )

Jan Claire eredetileg a szereplőválogatásban vett volna csupán részt, végül neki kellett alakítania a filmbéli Ellie szerepét, mert az erre kiválasztott színésznő az utolsó pillanatban visszadobta a szerepet.