Maverick - Halálos póker

Maverick

2023.11.05 CsakEgyCsajszi

Nagyon jó film, imádom. Nem unalmas, szórakoztató, időnként humoros, néhol még izgalmas is. Nagyon szeretem a western filmek különleges világát, na ez tényleg hozza ezt az élményt. :) Mel Gibson szokás szerint hatalmasat alakít benne, imádnivaló a huncut mosolya. ;)

2018.06.03 mamiéstöti2

Mel Gibson egyik legmegnyerőbb alakítása szerintem, melyben kosztümös megjelenését vegyítheti, abban az időben modernnek számító stílusával.

Kosztümös vadnyugati cowboyakcióthriller !!! :) Jodie Foster teljesen kilóg,a többi színésszel semmi baj nincs.Különösen James Garner alakított hatalmasat. Nagyon jól van összerakva,zseniális poénokkal tarkítva,és szuper befejezéssel. Ez igen! :)

2019.05.17 indingo

Vadnyugati filmek ízlés dolga, de aki kedveli jól fog ezen is szórakozni főleg ha a történettől nem várunk túl sokat. Érdekes egy filmben látni Jodie Fortert és Mel Gibsont.

2016.05.22 Yosihiro

Egy újabb remek próba M Gibson módra. Most a vadnyugatból kapunk egy szeletet :) Jól kidolgozott történet a póker előtérben de ott van J. Foster is aki szintén főszerephez jut remek alakítással. érdmes megnézni jó film :)

2019.07.13 Berto49

Kalandos út a pókerversenyig

Ismét egy olyan film került sorra amelynek William Goldman írta a forgatókönyvét. Nagyon otthonosan mozgott a westernek világában (is), elég megemlíteni a „Butch Cassidy és a Sundance kölyök” című Oscart nyert szkriptjét. Ez a Nagy Pókerverseny körül bonyolódó történet a műfaj komédiába hajló darabjai közé tartozik, nem veszi komolyan a Vadnyugat szokásos kliséit, inkább idézőjelbe teszi azokat. A film előzményei közé tartozik Roy Huggins 1957-1962 közötti 124(!) epizódból álló TV-sorozata. Érdekesség, hogy az abban a szériában a főhőst játszó James Garner itt is kapott szerepet, ő volt Zane Cooper. Mel Gibson a készítés idején a legkeresettebb színészek között volt, renoméja a botrányai következtében jelentősen csökkent. A női főszereplő, Jodie Foster a loknis Annabelleként – számomra – legjobb alakítása. Ritkán játszott komikus szerepeket, ebben bemutatta, hogy van humoros vénája is. Pergő, fordulatos, meglepő fordulattal záródó több mint 120 percig tartó szórakozást nyújtó film, ritkaság számba megy, hogy többször is nézhető.

2018.03.23 dailyfilmsan

Nagyon menő western film! Humoros és fordulatos nem hagyja a nézőt unatkozni. Régi kedvenc nem is tudnám soha lepontozni lehet elfogultság de bármikor meg tudom nézni. :D

2019.07.28 Norbert93

Nem is inkább western, hanem egy könnyed, szórakoztató "limonádé film, amiben Mel Gibson olyan természetesen adja vissza az éles eszű, furmányos és kissé szélhámost szerencsejátékost, mintha világ életében ezt csinálta volna. A film mindenképpen kell... Több

2015.03.20 tamas84

Imádnivaló film, teljesen ki tud kapcsolni, és le tud kötni még most is, pedig már nem egyszer láttam. Van benne nagyon sok nagyon jó jelenet meg poén, olyanok is, amik nagyon finomak, mint a bankrabló az elején, na vajon ki volt az. Szerintem pont i... Több

2020.07.12 JanneAhonen

Nem igazán értem ennek a filmnek a viszonylag pozitív megítélését. Nem éreztem, hogy a western aranykorából származó filmeket akarja parodizálni, ellenben - számomra legalábbis - nagyon bugyutának érződött. A poénok nagy része kiszámítható és néhány esetben kifejezetten kínos volt.

2021.10.29 Eagles

Többször nézhető

Igazán élvezetes, jó szórakozást!

2019.12.07 DóRi

Imádom ezt a filmet, szerintem Mel Gibson az ilyen szerepeiben a legjobb, amiben ilyen komikus hőst alakít, nem akkor, amikor "komoly" akciószínész. Hatalmas poénok vannak benne, a mai napig szakadok a nevetéstől valahányszor látom.

2019.08.10 Somogyi Zsófi

Nagyon szórakoztató film volt. Az itteni kiírás szerint thriller is, ami egyértelműen nem igaz. Ez egy vadnyugati vígjáték a westernfilmek összes szükséges elemével. Minden pillanata tele van humorral és fordulatokkal, amely végig fenntartja a néző érdeklődését.