Meg – Az őscápa

The Meg

A film összbevétele 530 243 742 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 253 844 906 forintot termelt. A hazai mozik összesen 172 735 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film felvételeit 2016. október 13-án kezdték el, és 2017. január 11-én be is fejezték.Szerző: Kóborló

Jason Statham már 2018 márciusában bejelentette, hogy ha a stúdió tervez folytatást majd a filmhez, ő örömmel eljátszaná újra a karakterét.Szerző: Kóborló

A filmben számos utalás található Steven Spielberg 1975-ös A cápa című filmjére.Szerző: Kóborló

A film abból a szempontból rendkívüli volt, hogy ez volt az első olyan film, amiben szerepel egy megadolon, és ezt a nézők a mozikban is láthatták. Ugyanis ezelőtt csak tévéfilmek, illetve házimozis kiadásokon tűnt fel az őscápa. Szerző: Kóborló

Mielőtt még elkezdték volna a forgatást, eredetileg George Clooney volt a kiszemelt a főszerepre.Szerző: Kóborló

Steve Altennek, a film alapjául szolgáló könyv írójának a lányát láthatjuk a filmben az egyik statiszta szerepében.Szerző: Kóborló

2005-ben a New Line Cinema megszerezte a Disneytől a megfilmesítési jogokat, és egyből felkérték Shane Salernót, hogy készítsen egy forgatókönyvet a filmhez, a rendezői székbe Jan de Bontot szerették volna leszerződtetni, míg a produceri feladatokra Guillermo del Toro végezte volna, de mielőtt még bármi is történhetett volna a produkció háza táján, a stúdió törölte a projektet.Szerző: Kóborló

Mikor a Disney megszerezte a könyv megfilmesítési jogait, egyből felkérték Tom Wheelert, hogy készítsen egy forgatókönyvet hozzá. A forgatókönyvíró el is készült vele, de a végeredmény nem tetszett a stúdiónak, emiatt felkeresték Jeffrey Boamot (1946–2000), hogy készítsen egy újabb forgatókönyvet a filmhez, de ez a forgatókönyv sem nyerte el a stúdió tetszését.Szerző: Kóborló

A film alapjául szolgáló Steve Alten regényben a megalodon csak éjszakánként támadt, addig a filmben már nappal is láthattuk, hogy támadt az őscápa. Szerző: Kóborló

Jason Statham még a színészi karrierje előtt profi sportolóként jeleskedett mint műugró, emiatt pedig a filmbéli veszélytelen vízi jelenetekben ő maga alakított, és csak a veszélyesebb jelenetek során alkalmazott kaszkadőrt.Szerző: Kóborló

A filmben számítógépes animáció kelti életre az őscápát. Nem készítették el az állat makettjét, viszont papírból felvázolták annak méreteit, hogy a színészek érzékelni tudják a monumentalitását.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Egyes hírek szerint Steve Alten (író) magának szerette volna a főszerepet a filmben, de a stúdió ebbe nem egyezett bele.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Steve Alten regénye valójában egy ötrészes sorozat, amely majd 20 évet várt arra, hogy megfilmesítsék. (A Disney már 1997-ben megszerezte a megfilmesítési jogokat, de amikor megjelent a Háborgó mélység, végül fiókba került a történet).Szerző: ArpiHajdu és Réci