Meg – Az őscápa

The Meg

Az őslénykutatók 18 méteresre saccolják a valaha élt legnagyobb húsevő gerinces, a megalodon méretét. A 2,6 millió éve kihalt állat maradványaira Magyarországon is ráleltek.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A filmből kivágták a véresebb jeleneteket, mivel meg kellett felelni az alacsonyabb korhatár-besorolásnak.Szerző: HE7EDIK

Statham a film kedvéért valódi cápákkal is úszott védőfelszerelés nélkül. Szerző: HE7EDIK

A film költségvetése 150 millió dollár volt.Szerző: HE7EDIK

Ruby Rose számára kis híján tragikus fordulatot vett a forgatás, ugyanis majdnem megfulladt az egyik jelenet felvételekor.Szerző: hp

A New Line annyira magabiztos volt a projekttel kapcsolatban 2006-ban, hogy 80 milliós büdzsével elkezdték a film gyártását, a 2005-ös Cannes-i Filmfesztiválon pedig már a forgalmazási jogokat árulták. A forgatáshoz minden készen állt, beleértve a maketteket, a storyboardokat, azonban egyre világosabbá vált, hogy a költségvetést nem tudják tartani. Hiába próbálkozott a stúdió, a producerek és a kreatív stáb tagjai visszaléptek, ezzel pedig a fiókba került a produkció terve.Szerző: hp

Ezzel a filmmel tért vissza a legendás producer, Gerald R. Molen Hollywoodba. Szerző: hp

A film forgatása Kínában és Új-Zélandon zajlott. Szerző: hp

A film Steve Alten 1997-es Meg: A Novel of Deep Terror című sci-fi regényének az adaptációja. Szerző: hp

Az eredeti tervek szerint Eli Roth rendezte volna a filmet, de a direktori székbe végül Jon Turteltaub ülhetett be. Szerző: hp

A film alapjául szolgáló regény megfilmesítésének jogai eredetileg a Disney birtokolta 1997 óta, de a jogokat 2015-ben végül átengedték a Warner Bros.-nak. Szerző: hp

A film forgatása 2016. október 13-án kezdődött meg West Aucklandben, Új-Zélandon. A munkálatok 2017. január 11-én értek véget. Szerző: hp

A film első előzetesét 2018. április 9-én mutatták be. Szerző: hp

Az előzetes internetes hírek szerint lehet a nyárnak egy nagy meglepetése: egy őskorból itt maradt, mélytengeri cápa. A vérfagyasztó, mégis poénos Meg – Az őscápa (The Meg, hazai bemutató: augusztus 9.) tengeralatti gyönyörű és félelmetes világba vezet, ahol egyszer csak előbukkan egy rég kihaltnak hitt, hatalmas cápafaj utolsó példánya. És Jason Statham megküzd vele. Pedig a brit filmsztár igazából csendes, otthonülős fajta: főleg, amióta megszületett a fia, Jack, akinek három hét múlva ünneplik az első születésnapját. Statham felesége, Rosie Huntington-Whiteley fotómodell nemrég fogadott egy tévés stábot 13 millió dolláros Los Angeles-i házukban. Azt elárulta, hogy az utcai bűnözőből lett műugróbajnokból lett filmsztár nem egy bókolós fajta, hanem inkább a cokney szlenget tanítgatja esténként szép feleségének. De a gyereküket együtt imádják… és pár év múlva remélhetőleg együtt mennek majd búvárkodni. A Meg remélhetőleg bebizonyítja majd, hogy Jason Statham közelében nem kell cápáktól félniük. (IC-Press)Szerző: hp