Megszólít az éjszaka (2002)

The Mothman Prophecies

Sabnock Sanatory   2020. 08. 21.

Laura Linney ahogy a szemeit mereszti,még nekem is fáj.A hölgyike alkalmatlan ebben a szerepben.Na ez a negatívuma a filmnek.Alapvetően kifejezetten jó sztori,aminek valóság alapja is van.De van-e?Nem számít mert egy jó filmet raktak össze,és a miszt... több»

indingo   2019. 01. 01.

Engem nem ragadott el a története. Megtörtént eseményen alapszik az egész, de valahogy mégis olyan kitalált szaga volt az egésznek.

Berto49   2017. 11. 04.

Nyolc évvel ezelőtt láttam, most újranézve egy jeggyel csökkent az értékelésem, vagy talán nem voltam elég misztikus hangulatban? Az eleje nagyon jól indul, de a svung nem tart ki a végéig. Valami érdekesebbet kellett volna kitalálni a Molyember hely... több»

Bazzzsi   2019. 01. 05.

Még ha igaz történetnek van beállítva akkor sem tudom elhinni. És most tényleg molyember? Mi lesz legközelebb? Gyíkgyerek?

BoBamburg   2018. 09. 02.

Ahhoz képest, hogy 2002-es mű, valahogy eddig sikerült elkerülnöm. De megérte megnézni, egy teljesen jól összerakott Thriller, némi horrorral megfűszerezve, habár jobban örültem volna, ha erősebb lett volna a horror vonal. Na meg jó volt Richard Gere-t ilyen filmbe látni.

Owotonor   2020. 01. 17.

Páratlan misztikumot közvetít, nagyon jól adagolva, képes volt magába szívni újra és újra az egyéni fényjátékával, fókusz kezelése azaz operatőri beállításokkal, helyzeti változtatásokkal, éjszakai sötétséggel, rejtélyes tova tűnő lény észlelésekkel,... több»

Panda   2016. 04. 11.

A feszültséget folyamatosan fenntartó igazi thriller. És meglepő, de annak ellenére hogy Richard Geret nem ebben a szerepben szoktuk meg, nagyon jól alakít ebben a műfajban is.

A film 42 millió dollárból készült el, és több mint 54 milliót hozott vissza, vegyes kritikákat kapott.

(Mavil)

A lény arca hat alkalommal tűnik fel a film alatt.

(Mavil)

A film megtörtént eseményeken alapul, amik 1966 november és 1967 decembere közt zajlottak Point Pleasantben, Nyugat-Virginiában.

A hangulat kiválóan eltalált, az összkép valahol egy vegyes műfaj benyomását kelti, amelyben a krimitől a thrilleren át a horror elemei is megfelelő arányban érvényesülnek, így a Megszólít az éjszaka többszöri újranézésre is alkalmas. Értékelés: 9/10 több»