Gyilkos memória

Memory

2023.06.09 polgy

Átlagos akciófilm érdekes mellékszállal

Thrillerben és akcióban hozza az átlagot, se többet se kevesebbet. Nekem tetszett a főszereplő (Liam Neeson) demens leépülésének bemutatása az alaptörténettel párhuzamosan, szerintem ez adott egy érdekes és egyedi hangulatot a filmnek.

2022.06.17 Tonyka

Pusztító lelkiismeret

Liam Neeson utóbbi filmjei kezdenek megfáradni. Vitathatatlan tény ez, sajnos az Elrabolva óta beleragasztották az akció szerepbe. Ami a kezdetekben annyira jól állt, mára megszokottá, unalmassá vált. Ehhez hozzá tett a kora is, nem mai gyerek már. M... Teljes kritika

2023.06.02 Zsolt Szabó

Neeson AD verziója

Pedig mikor a filmet megláttam a kínálatban, rögtön felcsillant a szemem. Martin Campbell a rendezői székben, Liam Neeson, Guy Pearce és Monica Bellucci a szereplők közt, ez alapból jónak hangzik, de sajnos az alkotógárda, illetve a szereplők is már ... Teljes kritika

2022.06.02 HE7EDIK

Neeson nem akar leállni az akciózással, de hiába a jól csengő nevek és Martin Campbell, ez csak egy újabb feledhető thrillerecske lett.

2022.05.22 Eastern79

Feledékeny gyilkos

Az Alzheimer-kór (angolul Alzheimer's disease, rövidítve AD) a gondolkodás és a megismerési (kognitív) funkciók beszűkülésével, magatartásváltozással, elbutulással (demencia), majd gyors biológiai leépüléssel járó betegség. Mi van akkor, ha történetesen egy bérgyilkos szenved ettől a kórtól aki ráadásul megcsömörlött a "munkájától" és szeretne valami jót is tenni, csak hát egyre nehezebb felidéznie ama bizonyos részleteket, melyekben az ördög lakozik ? Liam Neeson legújabb akciófilmjéhez impozáns alkotógárda gyűlt egybe. Martin Campbell rendező neve legalább olyan jól cseng, mint az operatőr David Tattersallé, ráadásul Neeson mellett Monica Bellucci és Guy Pearce is remekel. Igazi klasszikus, kőkemény akciófilm, amely egy bérgyilkos különös történetén keresztül a mexikói alvilágba enged némi bepillantást. Neeson a kora ellenére még mindig el tud vinni a hátán egy ilyen filmet, ez pedig nemcsak a hozzáértő stábnak köszönhető, hanem a jól összeválogatott színészeknek is. Az indokoltnál kicsit talán hosszabbra sikerült, de mindenképpen egy hangulatos akció-krimi a keményebb fajtából.

2023.05.31 Emmersson

Sokadik ugyanolyan

Beleragadt ebbe a kemény harcos szerepbe Liam Neeson, és már nem is áll neki jól. Unalmas, kiszámítható film egy megkopott sztárral. A hab a tortán a visszataszítóra csúnyult Monica Belucci. Nem ajánlom!

2023.06.02 Lóri Ádámcsik

A film megnézése után kb. én is elvesztettem a memóriám, annyira rossz volt. :D

2022.06.17 acura steve

Ez egy remake

A 2003-as Az Alzheimer ügy másolata! Abban Jan Decleir játszott, aki néhány Oscar díjas Holland filmben szerepelt, szerintem ő jobb volt mint Neeson!

2023.04.27 Török389133

Egynek elment, de nem nagy szám.

2022.06.14 Sebes Gábor

Bűn rossz

Az egész sötétben játszódik, hogy ne lehessen tudni, ki kicsoda. Neeson már úgy néz ki, mint aki most gyógyult fel a tbc-ből. A történet követhetetlen. Ennél csak az lenne rosszabb, ha koreai gyártmány lenne, mert ott aztán senki fel nem ismeri képváltáskor, ki kicsoda. Egyszernézésre sem ajánlom.

2023.06.07 Tibor397141

Elolvastam a hozzászólásokat, egyet is értek velük, de ettől függetlenül egy egyedi megoldás, nem láttam hasonló filmet. Inkább ezt értékelem négy csillaggal. Nem bántam meg, hogy rászántam egy estét.

2022.05.23 phelixmad

A színészi játék jó volt, a történet érdekes volt, és bár nincs egy tonna akció, az akció, amit kapunk, gyors és brutális. Kicsit a 40-es évek Noir-jaira és a 70-es évek durva krimijeire emlékeztetett.

2022.05.05 Riot

Igen, ez a film egy újabb érme Liam Neeson malacperselyében. A történet azonban szépen megírt, és több volt, mint egy átlagos akcióthriller, mert a "Memory" elgondolkodtat a történetével, és remek karaktereket is bemutat.