Harrigan úr telefonja

Mr. Harrigan's Phone

2024.02.25 Juki-onna

Mi hányszor kapnánk elő a mobilunkat, és indítanánk hívást, ha tudnánk, hogy valaki bosszút áll helyettünk az ellenségeinken? (Nem szám szerint gondoltam!)

Két idegen ember, akik keresztezik egymás életútját. Nem tudtam, hogy Stephen King regénye alapján készült a film. Mostanában úgy érzem, hogy egy kicsit fáradtak a történetei, de ez az én véleményem, lehet, hogy csak én nem vagyok elég szemfüles most... Teljes kritika

Horrornak drámai, drámának kissé horrorisztikus

A világ változik, ahogyan mi magunk is. Stephen King visszatért a kisregény-műfajhoz, amelyben talán mindig is a legjobban prosperált. E kötet (Minél véresebb, 2021) első darabja volt a Harrigan úr telefonja című, csak mintegy nyolcvan oldalra rúgó... Teljes kritika

2022.10.18 Emmersson

Síron túli üzenet

Egy jó novellából készült korrekt filmadaptáció. Mint a legtöbb esetben, most is az írott változat jobb, mert részletesebb, kifinomultabb. A film viszont jó szereplőket vonultat fel. Kifejezetten jól játszik a srác (Jaeden Martell), akit a Jacob védelmében c. sorozatból ismerhetünk. (Azt is ajánlom, bár a sorozat vége nagyon más, mint a könyv egyértelmű befejezése!) Donald Sutherlandet jó volt ismét látni. A tisztán horror filmek ideje - szerencsére - leáldozott. Kevesen kíváncsiak csupán vérre és ijesztgetésre, alig történettel. A pszichothrillerek kora van, King mester is így ír mostanság. Itt moralizál, a srác jellemfejlődését mutatja be a gyarló bosszúvágytól a következményekre való ráeszmélésig. Hogyan viselkedik egy ember, ha valamilyen hatalmat kap? Visszaél-e vele, és megbánja-e, ha igen? A Minél véresebb című kötet többi története is elgondolkodtató.

2023.01.13 Klauka89

Hát ez mi volt? Amúgy köze sincs a horrorhoz. Altatás közben elment limonádéval. Sztori jó lett volna, ki lehetett volna hozni belőle jóval többet is.

2023.08.01 Jocpappa

Ebben a filmben SEMMI nem történik. Egy szokásos üres, semmitmondó, műanyag Netflix-sz*r. A hangulata miatt valamiért végignéztem. Halloweenre való spooky néznivalónak sem nevezném, drámának sem. Egy pozitívuma van összesen: valamilyen csoda folytán nem akartak lenyomni a torkomon Netflix-propagandát.

2022.10.06 Lóri Ádámcsik

Egy nagy nulla

Semmi feszültség, semmi izgalom, bugyuta történet és béna szereplők. Felesleges volt elkészíteni!

2023.06.05 drg0602

Nem mondanám horrorfilmnek, inkább egy elég közepesen jól sikerült filmnek, aminek van mondanivalója. Egy kicsit misztikus, egy kicsit thriller. Egyszer érdemes megnézni. Értékelés: 6/10

2022.10.13 Fikatours_blogger

Egyórás felvezetés után, már éppen kezdett volna érdekessé válni a történet, amikor vége is lett a filmnek.

2022.10.08 pj19

Szerintem sem igazán horrorfilm, hanem kicsit társadalomkritika, hogy öli meg a technika az emberi kapcsolatokat. Egy példa: nemrég egy vendéglőben a család: apa, anya, gyerek együtt ebédeltek, és mind a telefonját nyomkodták közben. Nem beszéltek eg... Több

2022.10.05 Dresi

Lehetett volna egy jó horror/thriller, de túlságosan elmerültek abban, hogy bemutassák hogyan változott az emberiség az okostelefonok megjelenése óta.