Narnia krónikái: Az oroszlán, a boszorkány és a ruhásszekrény

The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

2016.06.24 Kirana80

Mese, mese, mese, és jó értelemben véve. Elvitt egy másik világba, és itt ez volt a lényeg. Szerettem a figurákat, a sztorit, néha jó Narniába elmenni. A trilógia legjobb része.

2018.02.11 zsani

Nagyon szép film. A látványvilága is bámulatba ejtő. Nagyon kedvesek és szerethetőek a karakterek. Nagyon sokszor láttam nagyon kedves film számomra. Mindenkinek ajánlom.

2015.05.07 Mate

Kimondottan jó adaptációja a könyvnek, a széria eddigi legjobb darabja.

2016.04.30 Bogi

Gyönyörű "mese" a csodákról, az elfeledett régi mesékről, a reményről, melyre mindenkinek szüksége van. Főleg arra hogy tudat alatt emlékeztessék ezekre:) Nagyon jól esett a lelkemnek ez a film. A zenéje és a szereplők is nagy kedvencek lettek. Főleg Susannal tudtam azonosulni. Mindenkinek ajánlom aki borzongani akar:)

2015.06.11 fancsi094

Sajnos nem tudok szabadulni attól a gondolattól, hogy a történet csak Tolkien átültetve a keresztény világba, ráadásul nagyon gyengén. Nem érthetőek a lények motivációi, a szimbólumok is erőltetettek, a beszélő lények idétlenek, a klisé csatajelenetek nevetségesek. A havas jelenetek és Tilda Swinton miatt 2-es.

2015.07.26 one1970

gy jobban átgondolva egy kicsit alulértékeltem a filmet. Inkább 5/4. Egy kicsit elkapkodtam az értékelést, vissza is vonnám, csak sajnos ez lehetetlen. Persze ettől még nálam a Spiderwick Krónikák a jobb, de azért még megfontolom a Narnia elolvasását. :)

2016.02.16 Rayman102

Nagyon régen láttam, de emlékszem rá, hogy egy jó film volt. Nagyon nagy fantáziadús film. Izgalmas, kalandos és érdekes történet. Leköti a figyelmet.

2019.06.18 Zsolti01

Gyerekkoromban sokat láttam, de most már nem tűnik olyan jónak, mint akkor tűnt. A története túlságosan átlagos és kiszámítható volt. A főszereplők meg idegesítőek.

2016.07.28 feketerigous

Nagyon jó film, kiskoromban rengetegszer láttam, de akkor inkább a mesés jelenetek vonzották a figyelmemet, most azonban már a történetre és a szereplőkre is tudtam figyelni. Nagyon jól megírt történet! A szereplők olykor jól, olykor kicsit rosszabbul játszották a szerepeiket.

A könyvet soha sem fogja felülmúlni, de egy nagyszerű darab, és igen is nagyon sok tanulságot lehet belőle leszűrni. A kedvenc karakterem Ászlán az oroszlán király, aki nagyon gyengéd, és kedves szívű.

2016.04.19 Kate Rainbow

Gyönyörű, egyszerűen gyönyörű film. Eszméletlen látványos. A történet is nagyon jó, és a kivitelezés is nagyszerűen sikerült. Elképesztően magával ragad. Nagyon izgalmas, és humoros is egyben. Ajánlom mindenkinek. Ment az öt csillag.

2015.06.16 AESB

Nagyon jó film. Kalandos, izgalmas történet. Tetszenek benne a jellemfejlődések, a látványvilága az fantasztikus, a szereplők játéka nem nagy dobás, de mivel gyerekekről van szó, szerintem így is jó!

2015.09.05 s0ltau77

Nem jött be sajnos. Próbáltam kihúzni a legvégéig de egy olyan jó fél óra után azt mondtam, hogy oké ennyi volt és kikapcsoltam. Ritka gyengék a karakterek és az egész koncepció olyan vontatott és gyenge volt.

2015.11.02 Vivi02

A legjobb tini film a világon. Tök korrekt film, tetszik benne hogy a kislány mennyire bátor benne. Hogy két különböző világ jön össze. Oroszlán hitelesebb nem is lehetne :)