Ördög

Ördög

Devil

Ez a nap is egy átlagos munkanapnak ígérkezik. Egy Philadelphiai irodaház liftjébe öt ismeretlen száll be, hogy elkezdhessék az aznapi robotot. A lift azonban elakad. Ami elsőre egyszerű kellemetlenségnek tűnik, hamarosan sokkal borzasztóbb helyzetbe csap át. A lift utasaival egyre másra… Több

Forgatókönyvíró: Brian Nelson, M. Night Shyamalan
Premier (HU): 2010.11.18.

2023.08.23 OkosMajom

Mert itt van!

Valljuk be, kifejezetten tetszetős film, és erőteljesen formabontó is egyben! John Erick Dowdle és Drew Dowdle a testvérpár, akik már a Karantén és a The Poughkeepsie Tapes című mockumentary moziban is együtt dolgoztak! A stáb! A forgatókönyvet M. Ni... Teljes kritika

Szuper kis produkció, mindenki hozzátette a magáét benne,Mindenki aki persze látta,az most gondolkozzon el, miért is gonosz az Ördög,ha egyáltalán igaz ez a klisé? Az ember alapvetően gyarló,és ez a kis film erre tökéletesen rávilágít!Erősen ajánlott film!

2022.03.31 JRD

Nekem tetszett...

... de ugyebár ízlések és pofonok! Baráti társasággal együtt néztük meg. Az elején fogadásokat kötöttünk, hogy ki lesz a sztoriban a hunyó. Eltaláltam. Mert azt választottam, aki a legvalószínűtlenebbnek tűnt egy ilyen történetben. Érdemes megnézni, akár többször is. De ne hallgass rám, hiszen kinek mi a szórakoztató vagy a jó film! Nézd meg, és ítéld meg magad! Szóval, filmre fel, és jó szórakozást!

2020.09.13 Hámori Balázs

Egész jóra sikeredett

Egy újabb film amibe előzetes háttérkutatás nélkül kezdtem bele és nem bántam meg. A kezdésben látunk egy öngyilkosságot ami majd csak később lesz fontos a történet szempontjából. Adott egy épület egészen pontosan annak a liftje amiben szinte az egész film játszódik, és benne a bűnös lelkű 4+1 ember és azért írom így mert az egyikük nem az akinek látszik. A lift valamiért megáll és az utasai közül egyikük meghal amire kihívják a rendőrséget mivel ekkor még gyilkosságot sejtenek. Persze a néző már ha nem is tudni, de sejteni fogja hogy itt bizony más áll a dolog mögött amire az épület egyik biztonsági őre ráerősít valamint a tény hogy nem csak a lift belsejében fognak zajlani az események. Zene nem igazán van a filmben szóval azt most ki is hagyom, a színészek viszont jók voltak habár nem kellett megerőltetniük magukat, a karakterek sablonosak voltak sablon bűnökkel, persze ezt is elő lehet adni bénán de szerencsére itt azért mindenkit helyt állt. A hosszát sikerült jól belőni ugyanis a maga 80 percével nem sok nem kevés. Egy kicsit úgy voltam a végével hogy azt azért lehetett volna máshogy mert így itt is belecsúsztunk a sablonba, ami annyira nem volt rossz még így se, de én azárt jöbban örültem volna egy másfajta befejezésnek. Végeredményben jónak mondanám, egy könnyed horror amitől megugrani ugyan nem fog az ember, de élvezhető úgyhogy elsősorban azoknak ajánlanám akik mimóza lelkűbbek de egyébként aki szereti a horrort nem hiszem hogy csalódni fog.

2018.11.22 harnas1207

Izgalmas thriller egy kis természetfeletti beütéssel. Egyszerű és kis költségvetésű, mégis nagyon élvezhető film. Az ember egy ijesztgetős horrort vár, majd csak pislog hogy mi ez? Mi fog ebből kisülni? Sok fórumon lehúzzák ezt a filmet, de én bátran ajánlom!

A filmnek M. Night Shyamalan nemcsak a forgatókönyv írója, hanem a producere is volt.Szerző: Berto49

A filmet külön nem vetítették le a kritikusoknak.Szerző: Bogi87

A film bevétele 63 millió dollár volt.Szerző: Bogi87