indingo   2019. 02. 05.

Végre Leo, végre. Neme z volt a legemlékezetesebb alakítása, de legalább díjazták. A gála látványos volt, a szokásos puccparádé.

rbernadett   2016. 02. 29.

Papírforma

Mivel manapság a legtöbb Oscar-díjátadás elég egy kaptafára épül nem tudom, hogy mi alapján is lehetne különbséget tenni színvonal és színvonal között az évek tekintetében. Az én véleményem szerint ez egy erős 3-as átadó volt. Jó pontok: közvetítette a mindenki számára elérhető Magyar Televízió (nem az Akadémia érdeme), jó volt a szinkron tolmács (nem az Akadémia érdeme), megható volt a megemlékezős rész (mindig az), nyert Leo, Ennio és a nyert a Saul fia! Rossz pontok: nem szeretem Chris Rock házigazdaként, mert nekem nem vicces és zavar a hangja. Egy idő után már nem volt vicces, hogy folyamatosan felhozták ezt a rasszista botrányt vicc szintjén, ami az Oscart körüllengte idén. Jött a papírforma szinte minden kategóriában, ami egy kicsit unalmassá teszi a műsort. Rosszak voltak a betétdalok, amik fontos szórakoztató részét teszik ki a show-nak, tehát nagyon nem mindegy. A végén sietni kellett...megint. Ez a gála a papírformát hozta, úgy is mondhatnám, hogy szinte borítékolható volt, hogy mindenki kap egy kicsit a tortából. Örülhetnék is annak, hogy eltaláltam a nyerteseket, de inkább elkeserít, mert ez azt jelenti, hogy az Akadémia még mindig kiszámítható, ami azért vicces, mert több, mint 6000 tagja van, ami annyit tesz, hogy több, mint 6000 filmes szakember gondolkodását ismerjük. Évekig az a rendező nyerte a díjat, aki végül a legjobb filmet is jegyezte, éppen ezért... több»

Chris Rock
Daniel Day-Lewis