Penge: Szentháromság

Penge: Szentháromság

Blade: Trinity
drg0602

Penge (Wesley Snipes) minden idők egyik legsikeresebb vámpírvadásza, de úgy tűnik, egyedül már nem képes felvenni a harcot a sötétség ellen. Ráadásul az FBI is üldözi, vérdíjat tűztek ki a fejére, ezért különösen óvatosnak kell lennie. Penge felveszi a kapcsolatot más vámpírvadászokkal, hogy… Több

Forgatókönyvíró: Marv Wolfman, Gene Colan
Premier (HU): 2005.03.03. | Netflix (2024.03.04.)

Penge 2  (2002)

Penge  (1998)

2023.08.03 Jocpappa

– Penge, készen állsz a halálra? *Előhúzza a szamurájkardot* – A tiédre mindig, rohadék! Ezzel a Goethe-idézettel foglalnám össze a trilógiát. Sajnos a harmadik részre elfárad, és egy tipikus kétezres eleji, tripla X szintű tv-filmmé züllik. A legros... Több

Jó, jó, de már kissé lerágott csont az egész... Jön Wesley, és nagyon lefejez minden vámpírt, és közben nagyon keményen beszél és viselkedik. Mindent tudni kell abbahagyni, nem rossz, de nem tartozik a nagy kedvencek közé.

2017.09.13 Deku

Épp csak egy közepes kategóriát akaszthatok rá azt is nehezen. Ha jobb nincs akkor éppenséggel ez is megteszi de ennél többet ne várjon tőle senki. Megnézésre nem tudom teljes mértékkel ajánlani. Hangulatfüggő film.

2019.07.31 Ms. Akárki

Imádom a Penge filmeket. Nagy vámpír akciófilmes rajongó voltam annak idején, és ez a film a legjobb. Rian Reynolds és Jessica Biel is játszik benne. Tökéletes szereplőgárda egy jó kis vámpírgyilkolászásra.

2021.01.29 Norbert93

Vitaminhiányos Penge

A Penge kifulladt a végére, elvesztette azt a nyers eredetiséget, ami anno kultikussá tette. A sztori annyira egyszerű és összecsapott, mintha kötelező jelleggel leforgattatták volna, azzal a kikötéssel, hogy mindegy, mi lesz benne, csak készüljön el. Ryan Reynolds eddigi legidétlenebb alakítása (még a Buliszervíz és A Zöld Lámpás c. filmekben is többet adott a filmhez, mint itt) külön romboló hatással bírt. Akad persze még néhány aprítós jelenet, de valahogy már ezek sem olyanok, ez az új fajta koreográfia egyáltalán nem illik Wesley Snipes Pengéjéhez. Na meg hiányoznak a tökös egysorosok, amik más filmben lehet, hányingert okoztak volna, de a Wesley Snipes "szájából" akkoriban irtó menőn hangzottak.

Snipes utolsó Penge szerepe.Szerző: HE7EDIK

Jessica a forgatáson szétlőtt nyíllal egy kamerát.Szerző: HE7EDIK

A filmben CGI technológiát is használtak. Szerző: HE7EDIK

Két új szereplő is csatlakozott Snipes-hoz Jessica és Reynolds szerepében.Szerző: HE7EDIK