Rango (2011)

Rango

Rango

Laca//Ho/rr/oR//   2021. 08. 31.

Érdekes karakterek, eléggé egyedi, és egy jó kis cselekmény, de semmi új

Először nagyon érdekesen nézett ki Gore Verbinski megkomponált animációs filmjének a képi világa, de az ember gyorsan hozzá tudott szokni, és amint telnek a percek, egy roppant jó kis mesét tudhatott magáénak. A kör és A Karib-tenger kalózai: A Fekete Gyöngy átka rendezője most egy animációs filmmel szolgált a nézőknek. A Karib-tenger kalózaiban is együtt dolgozó Johnny Depp volt főhősünk megformálója és eredeti hangja. A mozdulatok, a mimikák egy-két jelenetben jól kivehetők voltak, és Deppre nagyon jól rá volt formálva Rango, a gyík. Ötletes és nagyon érdekesek volt ez a western stílusú, igencsak érdekesnek mondható, kitalált állat karakterek a mesében, de jól forrt össze ez a nem szokványos stílus. Jó humorral lett fűszerezve, és jó kis pörgős mindvégig a mese, illetve remek maga a cselekmény is.

mamiéstöti2   2017. 05. 07.

A film képi világa elég egyedinek mondható, de ettől függetlenül sok újdonsággal nem kecsegtet, habár van benne néhány poén, amire még ennyi év távlatából is emlékszem.

Deku   2017. 09. 13.

Hát ez brutálisan jól sikerült. Tele volt szerethető, okos és jól működő karakterrel akiket remek színészeknek adtak a kezeik közé. Nem volt sallang sem unalom. Ez nagyon ajánlós fajta.

Thibo84   2016. 06. 18.

Nagyon szépen kidolgozott rajzfilm, a történet sem utolsó, de a poénokat nem gyerekeknek szánták.

Sabnock Sanatory   2020. 07. 18.

Ezt is megértem,hogy egy kaméleon lesz a szuperhősöm.Zseniális kis animációs mese,egy végtelenül kedves,aranyos történettel,helyzetkomikumokkal megtűzdelve,szép,és hallgatható párbeszédek,gyönyörűen megszerkesztett és rajzolt karakterek.Felnőtteknek,gyerekeknek egyaránt tálalható.

Orosz István   2016. 05. 28.

Tipikus sablon sztori a főhős nem annak vallja magát aki, erre rájönnek elmegy jön a gonosz és visszatér, mindenki megbocsát neki és ő lesz a hős. De azért ennél többről is van szó mindenesetre érdemes megnézni, humorral bőven fűszerezve van. Gyerekeknek biztosan tetszeni, fog én inkább kritikus szemmel nézem.

dailyfilmsan   2018. 03. 25.

Jópofa mese, nem feltétlen a gyereksereg a célközönség. Jól kivetíti a jövő problémáját az állatok sorsa, a vízhiány már ma nagy fejtörést okoz a föld bizonyos területein. A filmes aranyköpések nekem kifejezetten tetszettek benne. Tulajdonképpen mind... több»

A legtöbb animációs filmet úgy szinkronizálják, hogy egyenként behívják a színészeket a stúdióba, ahol felmondják a szövegeiket. A Rangó forgatásán ez épp ellentétesen zajlott. A színészekkel a többiek társaságában eljátszatták az eseményeket, eközben pedig elkészítették a hangfelvételt is. A karakterek mozgását és mimikáját is a színészek kölcsönözték.

A Nyugat Szellemének külsejét Clint Eastwood inspirálta. A filmben a Nyugat Szellemének golfautójában 5 Oscar-szerű szobor látható, épp annyi, ahány díjat Eastwood is nyert.

Bár Timothy Olyphant karaktere (Nyugat Szellem) kulcsfontosságú szerepet tölt be a történetben, mindössze kilenc mondatot szólt.

Csörgőkígyó Jake karakterét Lee Van Cleef inspirálta.

A Rango volt Gore Verbinski első animációs filmje.