Raoul Taburin

Pierre Godeau egy kedvelt francia képregény történetét vitte filmre. Főszerepben a francia színészcsillag, Benoît Poelvoorde, aki Raoul Taburint, a kerékpárokat a legapróbb részletekig ismerő bicikliárust alakítja. A mester éveken át őrizgetett egy titkot, a faluba érkező fényképész… Több

Rendező: Pierre Godeau
Forgatókönyvíró: Pierre Godeau, Guillaume Laurant, Sempé
Ország: Franciaország, Belgium
Premier (HU): 2019.08.29.
Forgalmazó: Vertigo

2023.10.22 ospir

Jó kis FILM

Példás operatőri és rendezői munka mellesleg a színészek is jól játszanak. Valahogy gondoltam, hogy a franciák maguktól nem pakolnak össze egy ilyen filmet. Francia-Belga produkció.

2020.08.25 qwer

Pihentető kikapcsolódás

Nem egy klasszikus vígjáték, inkább egy derűs, megmosolyogtató történet, amiben a komikum forrása az, hogy a köztiszteletben álló bicikliszerelő köré egy gyerekkori véletlen baleset folytán olyan mítoszt építettek, ami miatt mindenki helyi hősként te... Teljes kritika

2019.01.14 vitto

Hangulatos, kedves kis történet, amely egy abszurdnak mondható helyzetet mutat be; a biciklik szakértője nem tud biciklizni. Benoît Poelvoorde nagyszerűen alakítja a falusi szakit, de a többi színész is hozza a formáját, igazi múltszázad beli hangula... Több

2018.10.22 JamesBont

Nagyon eredeti, üdítő komédia, végre egy olyan film, amiben nem a szerelem és az abból adódó mindenféle kalamajka a humor forrása.

2020.01.13 freeman

Király film.

A film 1 646 820 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 1 177 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A Raoul Taburin díjai és fesztiválszereplései: - Zurich Film Festival 2018 - Gyermek szekció - Közönségdíj - Cholet Adaptation Festival - Közönségdíj - New York Int'l Children's Film Festival 2019 - European Film Festival - Screenwriting Festival (Montélimar) - Cabourg Film FestivalSzerző: hp

Pierre Godeau egy interjúban elmondta, hogy az alkotói folyamat során az volt az elsődleges szempont, hogy filmje minél hűségesebb legyen az alapanyaghoz, Sempé 1995-ben megjelent meséjéhez. Szerző: hp

A Raoul Taburin a mindössze 32 éves Pierre Godeau harmadik nagyjátékfilmje. Szerző: hp

A film 20 szemlézett kritika után 3,2 ponton áll a lehetséges ötből a francia filmadatbázis, az Allocine oldalán. A nézői értékelés tizedre pontosan megegyezik ezzel. Szerző: hp

(2019. 08. 27.)
A filmet azoknak ajánlom, akik egy meseszerű, de azért mégis a valóságos emberi viszonyokat tükröző, színvonalas vígjátékra szívesen ülnek be a moziba. Több

(2019. 09. 02.)
Olyan, mint a helyszínéül szolgáló hangulatos kisváros: lehet, hogy nem itt fogjuk szerezni életünk legnagyobb élményeit, de egy kis időt jó eltölteni benne. Több

(2019. 09. 10.)
Megmosolyogtatóan régimódi és bájos tanmese. Jellegzetesen francia, szórakoztató családi mozi katarzis nélkül. Több