Különösen veszélyes bűnözők

Rawson Marshall Thurber
Chris Diamantopoulos
Ritu Arya
Dwayne Johnson

Az Interpol világméretű hajszát hirdet a legkeresettebb tolvaj elfogására. Azonban amikor egy vakmerő rablás összehozza az FBI legjobb profilozóját és két rivális bűnözőt, ki tudja, mi minden történhet.

(Hupka Adrián)

Premier: 2021.11.04. | Netflix (2021.11.13.)

2024.01.21 Lone Wolf

Elidétlenkedett akciófilm

Van a vicces akciófilm (az az akcióvígjáték), és van az elidétlenkedett akciófilm, ahol lehetne egy izgalmas és látványos cselekményt élvezni, megfelelő poénokkal, de ehelyett a főszereplők oda nem illő, erőltetett idétlenkedéssel rontják el az egészet. Na ez a Különösen veszélyes. A fő ludas Ryan Reynolds, aki a szokásos homokos beütésű ökörködését tolja most is (pedig elvben hetero a fickó), és nagyon felhígítja a filmet. Dwayne Johnson sem játszik érdekesen, Gal Gadot pedig ezúttal nagyon sok. Minden együtt volna ahhoz, hogy a film világsiker legyen, mégis gyenge az összhatás, mert a főszereplők erőltetetten játszanak. Tény, hogy a rendezés sem áll a helyzet magaslatán, noha Rawson Marshall Thurber készített már A kategóriás filmeket (pl. Felhőkarcoló, Családi üzelmek). Persze netflixes viszonylatban így is kiemelkedik a Különösen veszélyes bűnözők. Ami az értékelést illeti, nálam közepes, a három főszereplő és a rendezés miatt, így három csillagot kap, százalékban pedig 55-60%-ot. Az IMDb-n is 63%-on áll mindössze.

2021.11.13 Artemisia

a nap véleménye

Különösen szórakoztató

A Netflix első igazi gigaprodukciója egy fergeteges akciókalandot, egy könnyed szórakozást kínál, és a legjobb benne, hogy nem is akar ennél többnek látszani. A film sztorija viszonylag egyszerű, ám rafinált, mert az országokon és kontinenseken átíve... Teljes kritika

2021.11.12 Lubi

a nap véleménye

Műmájer műkincstolvajok

Megérkezett a Netflix legújabb nagy dobása. A híresztelések szerint a Különösen veszélyes bűnözők a streamingóriás eddigi legdrágább filmje, aminek költségvetése elérte a 200 millió dollárt! De vajon megérte a pénzét a sztárokkal tűzdelt akcióvígjáté... Teljes kritika

2022.03.28 JRD

Tetszett

Szórakoztató, akciókkal, némi humorral és nem maradhat el belőle, az amúgy az amcsi filmek zömére egyáltalán nem jellemző csavar sem. Mivel három főszereplőből hármat szeretek, így elfogult vagyok. Könnyed kikapcsolódás, tökéletes választás egy pattogatott kukoricás filmnézős estére. De ne hallgass rám. Nézd meg, és döntsd el magad! Szóval, filmre fel és jó szórakozást!

2021.11.13 e-batta

Három dudás - három tojás

Hozta azt, amire számítottam, vicces adok-kapok párbeszédek, dögös nő, hajmeresztő kalandok, zavaros történelmi helyzetek Kleopátrától Hitlerig, néhány kiszámítható és egy-két picit meglepő csavar. Nem rakom fel a polcra és nem nézem meg újra meg újra, mert ez nem az a film, de volt egy-két olyan jelenet, amin felhőtlenül jól tudtam szórakozni, és ez több, mint ami a legtöbb filmről elmondható. Kikapcsol és szórakoztat. Néha elég ennyivel is beérni. "Miért van rajtad hajháló? Kopasz vagy!"

A film összbevétele 178 143 dollár volt (imdb.com).

A filmben feltűnik Ed Sheeran popénekes. Szerző: indingo

A film végén lévő autós üldözés a bányában a 3. utalás az Indiana Jones-filmekre, ebben az esetben a Végzet Templomában látható csillés jelenetre.Szerző: Képkockák

A filmben 1:27:38-nál látható egy láda, amin a "Top Secret Army Intel 9906753 Do Not Open" felirat van. Ez a második Indiana Jones-utalás a filmben.Szerző: Képkockák

Amikor Hartley és Booth az argentin bunkerbe mennek le, akkor Booth az Indiana Jones főcímdalát fütyüli.Szerző: Képkockák

(2021. 11. 18.)
Szórakoztatnak és magukkal ragadnak, ha az ember szándékosan nem vár el világmegváltást és arra szerintem bőven tökéletes, csak kár, hogy nem ér 200 milliót… Több

(2022. 03. 03.)
A Netflix legdrágább lebőgése
Mennyit ér a Netflix eddigi legdrágább filmje? Hát nem sokat. Dwayne Johnson, Ryan Reynolds és Gal Gadot ezúttal a streaming platformon akciózik. Több