Remélem legközelebb sikerül meghalnod :)

Remélem legközelebb sikerül meghalnod :)

Remélem legközelebb sikerül meghalnod
elekm90

Csúcs Olívia
Lénárt Judit
Rácz Dávid
Rácz Dávid

Eszter a tinédzserkor megpróbáltatásait a mangák világában igyekszik átvészelni. Kívülállóként szemléli kortársait, náluk sokkal többet jelent neki, hogy angoltanára külön figyelmet fordít rá. Amikor egy nap a tanár váratlanul elmegy a gimnáziumból, Eszter lába alól kicsúszik a talaj. … Több

Forgatókönyvíró: Schwechtje Mihály
Ország: Magyarország
Premier (HU): 2018.09.13. | HBO Max (2019.06.06.) | Netflix (2020.09.10.)

2024.02.23 Tomipapi Nézhetetlen

Tehetségtelen „színészek”, mesterkélt beszéd. Mintha felolvasnák a szöveget. Az egész színvonaltalan...

2018.10.15 ArpiHajdu és Réci

Fajsúlyos film lenne a Remélem legközelebb sikerül meghalnod :)?

Nagyon vártam Schwechtje Mihály első nagyjátékfilmjét (valójában minden olyan rendezőnek várom a filmjét, aki korábban közreműködött a Terápiában), de a Remélem legközelebb… még ráadásul olyan témát is dolgoz fel, ami napjainkban igen aktuális, így k... Teljes kritika

2020.10.14 elekm90

A jó kritikák ellenére tartottam attól, hogy csalódni fogok a filmben, de szerencsére végül pozitívan csalódtam :). Nélkülözte a már sokszor tapasztalt "túltolt" jeleneteket, teljesen reálisan mutatta be a mai fiatalokat. A színészek is rendben volta... Több

Többet ki kellett volna hozni ebből az anyagból. Súlytalan és kissé jellegtelen lett az egész. Sajnálom, mert olyan jól indult. Egy azonban biztos, ennyire őrült és beteg ez a világ, és ez szomorú.

2019.09.03 indingo

Érdekes témát feszeget a film. Ami picit zavart az a vége. SPOILER A kiscsaj abban a tudatban van, hogy a tanárával volt viszonya és ő árulta el.

A film 20 878 096 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 17 477 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film címe egy valós eseményből ered, amelyet egy iskolatársa írt ki egy öngyilkosságot elkövető lány közösségi oldalára. (Másodjára sajnos sikerrel is járt a lány). Scwechtje ezt azért tartotta fontosnak, hogy a nézők érezzék, ez bárkivel megtörténhet a közvetlen környezetünkben is.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A kamasz szereplők legtöbbjét a Vörösmarty Gimnázium drámatagozatosai közül válogatták ki.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Az eredeti tervek szerint egy japán anime is bekerült volna a filmbe, ám a forgalmazó végül nem adta meg a jogokat, mert megtudták, hogy a filmben öngyilkosság történik, s Japánban amúgy is magas az öngyilkosságok száma.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A Remélem legközelebb sikerül meghalnod:) a Pusztai Ferenc vezette KMH Film gyártásában készült.Szerző: hp

(2018. 11. 14.)
Remélem, ezt a filmet elég sokan megnézik :(
Schwechtje Mihály első nagyjátékfilmje nem csak érti és beszéli a tinédzserek nyelvét, de leereszkedés nélkül képes hozzájuk szólni – no és mindenkihez, akinek fontosak a tinédzserek. KOVÁCS GELLÉRT KRITIKÁJA. Több

(2018. 10. 10.)
Remélem, legközelebb sikerül meghalnod :) kritika
Felnőttet játszó, mégis érzelmileg fejletlen kamaszok, elérhetetlen szülők, első szerelmek, külsőségek, bántó szavak, összetört bizalom és menekülés a halálba… Ezt a történetet meséli a magyar tinifilm, amely legalább annyira szól a szülőknek, mint a kamaszoknak. Több

(2018. 11. 14.)
Virtuális abúzus
Schwechtje Mihály leásott oda, ahol tényleg egy egérkattintáson múlhat az élet és a halál. Kellett már egy ilyen alkotás. Kellett, hogy valami igazi szóljon a magyarországi, lelkileg serdülő, de testileg már felnőtt fiatalokról. Több

(2018. 09. 25.)
A Remélem legközelebb sikerül meghalnod! ???? egy őszinte, kemény dráma, ami hiteles képet fest a 21. századi tizenévesekről, de tévedés ne essék: nem csak ennek a korosztálynak szól a történet. Több

Értékelés: 6.5/10
(2018. 10. 10.)
Virtuális aknamező
A ’Remélem legközelebb sikerül meghalnod :)’ egy bátor próbálkozás, de nem hibamentes. Habár a filmet thrillerként reklámozták sajnos a feszültség nagyon hiányzik belőle, cserébe kapunk egy jól sikerült tini drámát. Több
Gypsy
2017