Rio 2
anolib

Azúr, Csili és három fiókájuk teljes védelem alatt él Rio de Janeiróban. Egy napon azonban a madarász házaspár, Linda és Tulio Amazónia közepén további élő példányokat fedeznek fel. MIután Csili tudtára jut a dolog, ráveszi a családot, hogy keressék meg fajtársaikat. Azúr komoly kihívásokkal… Több

Rendező: Carlos Saldanha
Premier (HU): 2014.04.10. | Disney+ (2022.06.14.)

Rio  (2011)

2022.07.01 Timon

Tökéletes rajzfilm, tökéletes folytatás

Amíg az első film a környezetvédelem fontosságára igyekszik felhívni a figyelmet a madarak megmentése által, addig ez a rész az élőhelyükről szól. Bármennyire is happy enddel végződik, sajnos nagyon aktuális témát dolgoz fel, az illegális fakitermelést. Le a kalappal az alkotók előtt, hogy mennyire érzelmesen be tudták mutatni az állatok szemszögéből az erdők fontosságát. Na, meg néhány ember szemszögéből is (konkrétan Linda és Tulio). Ez egyben objektív megközelítés, mert az állatoknak az a természetes élőhelyük, és fák nélkül az emberiség sem húzná ki sokáig (pontosabban semeddig sem). Szerintem roppantul megható jelenet volt a család újra egyesülése. A második résznek a zenei részeire sem lehet panasz. Történet szempontjából pedig azért is különleges, mert, míg az első egy szép, kerek sztorit adott, addig ez szépen tovább bővítette, és együtt is gyönyörűen kerek sztori(ka)t alkotnak. 10/10

2020.05.08 Artemisia

Nem sikerült megugrani az első részben felállított mércét

Szerethető animáció, csak épp a készítők elkövették azt a hibát, hogy az első részben viszonylag magasra rakták a mércét, és a folytatásban nem tudták azt megugrani. Szóval aranyos történet, és érdekesen is indul. Linda és Tulio felfedezi, hogy nem ... Teljes kritika

2017.05.07 mamiéstöti2

Az első rész nagyon jól sikerült és őszintén ez sincs sokkal lemaradva mögötte, de annyi újdonságot nem tudtak a mesébe csempészni, inkább a látványvilágra törekedtek.

2017.07.26 Deku

Az első rész se volt a kedvencem de az egynek kedvelhető, itt már sajnos semmi újat, semmi érdekeset nem tudtak beledobni a készítők. Egyszer meglehet nézni ezt is.

2019.07.23 Ms. Akárki

Méltó folytatás lett azt kell hogy mondjam. Még aranyosabb és kedvesebb történet mint az eslő főleg a kis gyerkőcpapagályok behozásával a történetbe. A zenéjét kifejezetten imádtam a látvány pedig gyönyörű.

A film poszterén nagyjából 150 kék arapapagáj látható, körülbelül ennyi példány maradt fent a fajból, többségük azonban a faj védelme miatt fogságban él.Szerző: hp

A rendező, Carlos Saldanha még egy 1975-ös Saturday Night Live felvételén lett figyelmes Bruno Marsra.Szerző: hp

Annak ellenére, hogy Bebel Gilberto szerepe szerint rettenetes énekes, Bebel zenészként is szép karriert futott be.Szerző: hp

A Rio 2 a Blue Sky Production második filmje (Jégkorszak, 2002), mely folytatást ért meg.Szerző: hp