Salem's Lot
A gonosz háza

Vámpírok szállnak meg egy New Englanben található városkát. Ben Mears regényíró úgy dönt, hogy hazaköltözik, hogy írjon arról a különös házról, ami már kisgyerekként is foglalkoztatta. De rá kell döbbennie, hogy a várost a vámpírok… Több

Rendező: Tobe Hooper
Író: Stephen King
Forgatókönyvíró: Paul Monash
Premier: 1979.11.17.

2023.09.11 Kóborló

legújabb vélemény a nap véleménye

Vámpírok városa

Stephen King második regénye, az 1975-ben írt Salem's Lot (idehaza a Borzalmak városa címen adták ki könyvben) volt az első olyan King adaptáció, amelyet egyből tévére készítették minisorozatként, de eme okfejtésem máris pontosításra szorul. Ugyanis ... Teljes kritika

A horror háza

Stephen King egyik, ha nem a legjobb filmes adaptációja. Salem’s Lot, és már bocsánat, de én maradnék ennél a címnél, mert a gagyibbnál gagyibb fordításoktól rosszul vagyok. Tobe Hooper rengeteg jó, és sajnos elég sok gyenge filmet is rendezett, de j... Teljes kritika

2016.08.26 dulkap

Közepeske film, ami leginkább annak köszönhető, hogy a tv miatt eléggé odafigyeltek a korhatárra. Biztos jobb lett volna pár csillaggal, ha Hooper-t jobban engedik horror-t rendezni. De rossz nem volt, de egyszer elég volt, főleg hogy összesen 3 órás.

2023.08.03 Jocpappa

Vannak benne ijesztő rémpofák, meg éjjel az ablakon bekopogó, világító szemű kisgyerek, de ez nem menti meg a ténytől, hogy egy unalmas, kispórolt költségvetésű, túlnyújtott tv-film.

2017.11.29 Syracuse

Az a helyzet, hogy a filmet hamarabb láttam, mint a könyvet olvastam volna, így pedig kapott volna tőlem 4 csillagot, bár a 2004-es verzió a technikának köszönhetően jobb lett. Viszont a King regény után úgy gondolom, hogy a 3 is jóindulatú.

A film forgatását 1979. július 10-én kezdték meg, és 1979. augusztus 29-én fejezték be.Szerző: Kóborló

Idehaza az InterVideo adta ki videókazettán, de a rövidített, 112 perces változatát. Szerző: Kóborló

1987-ben készítettek hozzá egy folytatást Vámpírok városa címen, majd 2004-ben ismét egy tévés minisorozat formájában feldolgozták az 1979-es tévés minisorozatot Borzalmak városa címen. Végül 2021-ben Adrien Brody főszereplésében készítettek egy előzménysorozatot hozzá, Chapelwaite címen.Szerző: Kóborló

George A. Romero (1940–2017) elvállalta a rendezést, de amikor megtudta, hogy tévés minisorozatot akar a Warner készíteni belőle, Romero otthagyta a stábot.Szerző: Kóborló

A film rendezésére felmerült Peter Weir neve is.Szerző: Kóborló