Serenity

hsanya182   2016. 04. 22.

A film misztikus scifi hangulatát eltalálták, vannak benne érdekes párbeszédek és jelenetek, de maga a film látványvilága elég gagyira sikerült, inkább egy jó bevált recept alapján kitalált kamaszfilm. 10/4

Deku   2017. 09. 13.

Itt most nem kaptam túlzottan maradandó élményeket de azért még nem bántam meg, hogy megnéztem. Erős közepes film. Apróbb hibákkal de még így is vállalható. Nézhető.

dailyfilmsan   2019. 02. 06.

Nekem tetszett. A technikához képest mertek nagyot álmodni és megcsinálni. Jó volt látni egy csomó brilliáns sorozat színészt együtt egy filmben. A történet is átgondolt és jól felépített volt igaz eredet történetet nem nagyon láttam vagy hallottam csak hogy nem lehet élni tovább a földön és ennyi ezzel le is zárták ezt a témát. Mindenesetre merem ajánlani aki egy kis Galaxis őrzői és Star Wars keverékre kapható.

Hakker   2019. 02. 06.

Nagyon sajnáltam a Firefly sorozatot. Szerintem egy remek sorozat volt, de ezzel a filmmel kicsit kárpótolták a rajongókat. Igazán frappáns zárása volt a sorozatnak . Ez a film, választ adott minden olyan dologra, ami a sorozat alatt felmerült.

Filmelemző   2018. 05. 06.

Látványos bugyutaság, ami akkor is inkább "B" kategória, ha az IMDb -n 7,9 pontos (hihetetlen módon). Egész jó színészeket is megnyertek a filmhez, de akkor is gyenge lett. Elvben valamiféle misztikus sci-fi kéne hogy legyen, de inkább csapongó katyvasz sajnos. Pedig a rendező, Josh Whedon készített már jó filmeket is, mint a Sok hűhó semmiért, vagy az Alien 4 (bár ez utóbbit írta és nem rendezte). Ezúttal picit mellényúlt. Mondjuk egy másik forgatókönyvvel több esélye lett volna jobb filmet forgatni. Értékelés: 5,5 / 10 pont, semmiképp sem több.

Chiwetel Ejiofor
Jewel Staite
Chiwetel Ejiofor
Adam Baldwin
Summer Glau

Az Universal Pictures stúdió 140. forgalmazott filmje.

A temetés-jelenetben számos való életből vett szokást láthattunk. Zoë például egy fehér ruhában van, mely a kínai hagyományban a gyász szimbóluma. Mr. Universe, Book, és Wash pedig azt a zsidó szokást elevenítik fel, amikor a gyászolók kis köveket helyeznek el a síron minden látogatás alkalmával.

(BSzabina)

Joss Whedon forgatókönyvíró-rendező szerint a legtöbb gondot Simon és River utolsó jelenete okozta. Sean Maher és Summer Glau között a közös forgatások során erős kötelék alakult ki. Sean Maher alakítása annyira meggyőző volt, hogy Summer Glau könnyekbe tört ki valahányszor megpróbálták felvenni a jelenetet.

(BSzabina)