Vélemények: Shop-stop (1994)

elekm90   2021. 01. 07.

Kultikus film, és ez teljesen érthető. Minimalista eszközök mellett szerethető karakterekkel és nagyon jól megírt szövegkönyvvel operál. A történet maga nem nagy kunszt, két boltos egy napját mutatja be, és lényegében különálló szkeccsfilmként is műk... több»

SethFranco   2017. 09. 30.

Az alkotás Kevin Smith első megjelent filme, gyakorlatilag erre alapozta a mai napig tartó sikeres karrierjét. Nem véletlenül illetik a mai napig elismeréssel a kritikusok a filmet, Kevin Smithnek egy olyan történetet sikerült vászonra vinnie, melyne... több»

ArpiHajdu és Réci   2017. 02. 04.

Kedvcsináló Kevin Smith további műveihez

Én ennek a filmnek háromszor futottam neki, ebből kétszer sikerült elaludnom már az elején. Mentségemre szóljon, hogy mind a két alkalommal elég fáradt voltam, s éjfél is elmúlt, mikor elkezdtem. Harmadjára azonban sikerült teljes egészében végignézn... teljes kritika»

Deku   2017. 08. 17.

Nagyon gyengén szerepelt nálam ez a film. Gyenge volt a történet és a színészek se dobtak sokat rajta. Sokkal jobb filmeket is láttam már ez pedig nem közelítette meg az elégséges szintet sem.

Sabnock Sanatory   2020. 03. 19.

Itt nincs mese, vagy tetszik, vagy nem. Nekem bejött, élveztem minden pillanatát.Vevő voltam a humorra és a képi világára is, ami nekem totálisan jó szórakozást nyújtott.

MP170506   2017. 07. 10.

Ez a film oltári gáz!! Egyszer sikerült végig néznem, de akkor is majd meghaltam az unalomtól... Nekem ez nem vígjáték.

alex   2015. 01. 25.

A Shop-stop talán jó volt azokban az időkben, de nem nagyon időtálló film. Valamikor kicsit unalmas, de azért még mindig elég eredeti.

Syracuse   2020. 03. 28.

Többször meg kellett néznem, hogy igazán megszeressem, mert nem igazán szól semmiről. Viszont a szituációk és a szövegek zseniálisak.

Zsceeeka   2017. 12. 30.

Igazi klasszikus, sokszor felmerül egy-egy jelenet, rengeteg idézhető rész van benne, és még mindig szakadni lehet tőle. Igazi alapmű, egyszer meg kell nézni (aztán eldönteni, jöhet-e újra).

esfworld   2016. 01. 16.

Régen elég vicces volt, de mára megfáradt, de szerintem még így is klasszikus. Tetszik a fekete-fehérség benne a karakterek is jók, de valahogy mintha nem lenne kellően tálalva a történet, mitnha lógna a levegőbe.

Potoczkie   2016. 12. 31.

Hú hát a Shop Stop az egy zseniális film. Rögtön azzal kezdeném, hogy egészen biztosan nem fog tetszeni mindenkinek, ugyanis a humora rendkívül sajátos, de aki bírja az ilyen humort, az imádni fogja. Egyik legjobb film.

rhamus   2015. 07. 24.

Kellemes kis film remek. Imádom a mai napig! Bármikor meg tudnám nézni és soha nem unnám meg. Isteni párbeszédek, szerethető karakterek. Bárkinek ajánlani tudom.

Prücsök   2015. 06. 30.

Szörnyű egy film, én egyszerűen nem bírtam végig nézni! Szerintem minden poénja erőltetett és hihetetlenül obszcén! Nagyon rossz, ez nem szórakoztató!

Beuszi   2017. 02. 25.

Teljesen véletlenül akadtam rá anno erre a filmre, de szakadtam a nevetéstől, mikor megnéztem. Ráadásul mikor megtudtam, hogy első filmes rendezésről van szó... hát le a kalappal.

Skarsh   2015. 06. 03.

Kevin Smith egyik legjobb vítgjátéka, tele humorral, és emlékezetes színészi alakításokkal. Egy-két helyen leül és erőltetett is, de ettől függetlenül mindnekinek ajánlom legalább egyszer! Nem fogja megbánni.

Ercsi   2016. 11. 29.

Mivel a flm humora igen egyedi stílusú, ezért biztosan nem fog tetszeni mindenkinek, de aki szereti ezt a stílust, annak garantáltan az egyik kedvence lesz a Shop-stop. Én nagyon sokat nevettem rajta.

kecsaa   2016. 09. 22.

Annak ellenére, hogy nem mai darab, nagyobbakat nevettem rajta, mint néhány mostani vígjátéknak csúfolt filmen. Egyedi hangulata van a filmnek és ennek megfelelően a poénok sem szokványosak.

des.tiny59   2017. 01. 07.

Csendes magányában az ember ilyesmire is vevő lehet. Kellemes hangulata volt ennek a filmnek és ez végig vezethető volt az első perctől az utolsóig. Szerintem egy könnyed kikapcsolódásnak tökéletesen megteszi és ajánlani tudom az egész családnak. Szerettem.

sullerb1022   2015. 01. 27.

Volt benne néhány iszonyat erőltetett poén, de alapjában véve el lehetett rajta röhögcsélni!

Peeves112   2015. 08. 07.

Legjobb film. Bármikor kiráz a hideg, persze jó értelemben. Ha egy igazán esemény dús filmre vágyik, az ember annak ezt ajánlom. Ha tehetem, újra nézem mivel újra és újra lebilincsel.

hawaiipizza   2015. 10. 02.

Valamit tisztázni kell. Ez nem vígjáték, ez szatíra. Ez elsősorban társadalom kritika, mint komikum. Ha valaki ennek tudatában sem vesztette el az érdeklődését, annak nagoyn is ajánlom, mert remek egy film ez.

Krekk   2015. 03. 30.

Számomra túl erőltetett volt, kicsit se találtam humorosnak. Biztos van, aki vevő erre a fajta humorra, én úgy tűnik nem tartozom közéjük.

Labodix   2018. 07. 21.

Nagyon vicces, szatírikus film! :)

tamas84   2014. 11. 04.

Ettől jobb rendezői debütálást nem lehet elképzelni, csak hát sajnos azóta is várom a következő nagy dobást. Bírom Kevin Smith-t, csak sajnálom, hogy a legjobb filmje még az előző évezredből van.

tomvétsz   2014. 11. 02.

A Shop-stop Kevin Smith első igazán ütős vígjátéka, melynek a sikereit mindmáig nem tudta megismételni. Egy igazi kultikus mozit rakott össze nevetséges költségvetésből, az elmúlt húsz évben rongyosra néztem, és fejből fújom a teljes szövegét. Nem sok ilyen film van...